Knihy v PDF ke stažení

kniha-stinu-pentagram2_0.jpg

V této sekci naleznete knihy v PDF ke stažení. Větší část je anglicky. Pokud neumíte jazyk, podívejte se na recenze českých tištěných knih. Vybrala jsem ty nejlepší materiály, shromážděné během let. Na detailu každé knihy naleznete anotaci obsahu a krátké hodnocení.

Pohanské časopisy u nás a jinde jsou pojednány na zvláštní stránce.

O magii a okultismu

Na Internetu existuje řada knihoven, zaměřených na ceremoniální magii a okultismus. Ta nejrozsáhlejší, Sacred Magick, je už bohužel placená. Doporučuji knihovnu Veritas Society a český server Grimoár.cz, respektive jeho mezinárodní knihovnu.

O moderním pohanství

Paganism 164 kB [PDF] Heslo z odborné encyklopedie o současném náboženství, oddíl o moderním pohanství.

Tradiční Wicca

Witchcraft Today 394 kB [PDF] Slavná Gardnerova kniha z r. 1954 v původním znění. Česky vyšla jako Moderní čarodějnictví v roce 2010 v nakladatelství Grada. Gardner zde představil svoji tezi o přežití čarodějnictví a popsal jeho soudobou praxi.

Alexadrijská kniha stínů 740 Kb [PDF] a Gardneriánská kniha stínů 250 kB [PDF] jsou komentované výbory ze sebraných spisů rané praxe Wiccy. Alexander Sanders byl Gardnerův nejslavnější následovník, který rozšířil Wiccu po evropském kontinentě. Vedou se spory o tom, kolik z tradiční Wiccy vlastně bylo vyzrazeno. Řada autorů byla obviněna z porušení iniciační přísahy zachování tajemství. Slyšela jsem z důvěryhodného zdroje domněnku, že není nic z tradiční Wiccy, co by se "nedalo najít na Internetu, když člověk ví, kde hledat." Samozřejmě pouhé ukořistění textů, i kdyby šlo o skutečnou knihu stínů soudobého iniciovaného wiccana, nemůže nahradit osobní vztah učitel - žák, pěstovaný v iniciační Wicce a praxi v covenu. Gardnerovy texty jsou místy velmi sebestylizující a psané jakoby zastaralým jazykem, aby jim dodal na starobylosti.

Proti magii

Breaking the Spell: Hidden Traps of Wicca 155 kB [PDF] Brožurka americké křesťanské organizace zaměřená na mladé dívky, varující před Wiccou a vysvětlující základní teologické rozdíly. Pochází ze série výchovných brožurek pro mládež. Mimo jiné se v sérii setkáváme s tématy jako pornografie, homosexualita, anorexie... a Wicca.

Příručka pastora 16 kB [PDF] Výcviková příručka pro protestantské duchovní slouží jako ukázkový příklad dosti odrazujícího fanatismu, který vidí celý svět v duchu věčného zápasu Boha a Satana. Doporučuji pasáž o ženách-čarodějnicích, které zneužívají sexu, aby odvrátily své muže od Krista.

Kde nakupovat knihy online?

K nákupu knih na internetu doporučujeme dvě prověřená knihkupectví:


Nejoblíbenější světové online knihkupectví Amazon.com
Sleva na knihy typicky alespoň 20 %. Dnes nabízí kromě knih všechno od šperků po domácí zařízení. Seženete zde i antikvární knihy a použité knihy.
logo.png
Největší české online knihkupectví Kosmas.cz
Vše se slevou 15 % oproti kamenným knihkupectvím. Nabízí kompletní sortiment věšteckých karet našeho největšího vydavatelství karet Synergie.

Články připravuje Noira

noira-omne_0.png

Píšu o magii, rituálech a tradicích našich předků. Magie pro mne znamená vracet lidem moc nad jejich životem zpět do jejich rukou. Tyto schopnosti jsou zde proto, aby nás posilovaly. Svět bohů a duchů je krásný a jsme s ním nerozlučně spojeni.

Více o šéfredaktorce

Hledáte něco?