Svíčková magie

svickova-magie.jpg

Když dnes lidé hovoří o čarování nebo magii, většinou tím mají na mysli právě magii svíčkovou. Čarování se svíčkami patří nerozlučně k magickým rituálům snad na celém světě. Jak s ním začít, co k tomu budete potřebovat, o tom je dnešní článek. Povíme si také o tom, jak se větší z chování plamene svící, z obrazců ve vosku a jak nejlépe naložit obřadně se zbytky svého kouzla. Protože do koše rozhodně nepatří, o tom jste už možná slyšeli.

Svíčková magie je zároveň moderní a starobylá. Doklady o čarování s voskovými figurkami máme už ze starého Řecka a Egypta, kde je lidé používali na přivolání lásky nebo třeba pro odplatu na nepříteli. (Více o magii figurek a panenek se dočtete v tomto článku.)

Moderní svíčková magie tak, jak ji známe, má svůj původ na konci 19. století, kdy se s vynálezem parafínu a barviv staly svíce široce dostupné. Objevilo se množství katolických svící, určených pro modlitby ke svatým, i úplně nové "pohanské" svíčky ve tvaru mužů, žen, párů, pyramidy úspěchu nebo třeba ďábla. O čarování s velkými svícemi ve skle, které hoří řadu dní, jsme psali dříve.

První moderní příručky svíčkové magie se objevily ve 40. letech 20. století a od té doby se příliš nezměnily. Svíčková magie používá klasické planetární souvtažnosti a značný význam se klade na magický význam barev. Jak je využít?

Magické svíce

V našem eshopu nabízíme:

  • Celobarevné magické svíce v 10 barvách za 35 Kč/ks
  • Magické pyramidové svíce typu "hotové kouzlo"
  • Speciální voodoo svíce ve skle z dovozu

Nabídka svící

Jak na rituály se svíčkami?

Volte svíci podle barvy, která nejlépe přináleží vašemu záměru. Např. Na zmnožení peněz a zisku se nejlépe hodí svíce zelená, pokud se chcete ubránit nepříteli, bude lepší černá nebo červená.

Při výběru barev platí, že má přednost vždy vaše osobní zkušenost a intuice. Pokud nevíte od čeho se odrazit, nastudujte si tento článek o využití magie barev.

Rituál si naplánujte na den v týdnu, který nejlépe souzní s vaším záměrem. Např. rituál na prosperitu ve čtvrtek a rituál na obranu v úterý nebo v sobotu. Můžete také zohlednit měsíční fáze.

O planetárních silách, které vládnou jednotlivým dnům v týdnu, jsme psali dříve, jakož i o čarování v souladu s měsícem. Fajnšmekři mohou sáhnout po lunárním kalendáři a podívat se také na to, ve kterém znamení stojí Luna. Znamení Měsíce mají na magii a lidské počínání také vliv.

Zaříkávejte svíci při pálení vlastní modlitbou, vzýváním nápomocných bytostí nebo slovy svého přání.

Ke svíčkové magii se používají nejrůznější modlitby a zaříkání. Z amerického jihu pochází tradice magického využití biblických žalmů. Vzývají se také andělé, svatí a samozřejmě staří pohanští bohové a bohyně. Zajímavou syntézu obou přístupů představuje Raymond Buckland v knize Magie svíček, kde nabízí dvě verze ke každému kouzlu, pohanskou a tradiční.

Mějte vždy zformulovaný záměr a vyryjte jej přímo do svíce hřebíkem nebo nehtem, nebo jej napište na lístek, který umístíte pod svícen.

Váš záměr můžete vyjádřit slovy, ale také obrázkem, fotografií nebo třeba komiksem!

Vaše rituály svíčkové magie mohou být opravdu jednoduché, nebo tak složité, jak si přejete.

Nejjednodušší užití svíčkové magie můžeme vidět například i ve způsobu, jakým používáme svíčky při oslavách narozenin, na pohřbech nebo jiných příležitostech. Plamen je jednou z bran do jiných světů a pomáhá našemu vědomí komunikovat s duchy. Složitější svíčkové rituály vyžadují oltář s několika speciálně rozloženými svícemi, zaříkání a volbu přesného času a staví se při nich kruh z extra 4 svící, které představují živly a tvoří kolem čaroděje ochranný kruh.

Příklad složitějšího rituálu magického kruhu

Zvolená svíce by se měla nechat celá vyhořet, nikdy nepoužívat dvakrát na různé účely.

Pokud se musíme od hořící svíce vzdálit, můžeme ji zhasnout pomocí zhášedla. To nerozfoukává nashromážděné energie a "dobré duchy".

Potřebujeme také kvalitní svícen, který nepraskne žárem nebo nechytne plamenem - nesmějte, to se skutečně stává!

K užitku přijde, zejména pokud pracujeme se svícemi litými do skla, dlouhý kuchyňský zapalovač nebo dlouhé zápalky, případně i špejle. Někteří lidé zásadně nepoužívají zápalky, protože obsahují síru, nečistý element, a dávají přednost plynovým zapalovačům.

Jaké druhy svíček používat?

V nouzi přijdou vhod i obyčejné konzumní svíce z drogerie, ale jistě lepší jsou celobarevné stolní svíce. Ty samy o sobě neobsahují žádný magický náboj, snazší může být proto pracovat se svícemi, které už jsou vyrobené na nějaký účel, tedy potřené magickými oleji, zaprášené bylinami a posvěcené.

fast_luck_7_day_jar_candle_0.JPG

Existuje několik technologií výroby svící a druhů vosků. Svíce mohou být buď lité nebo vzácněji tažené (máčené), ty se pak prodávají ve formě "nožičky párků" na jednom knotu. Ve složení převažuje parafín a stearin. Poslední dobou se objevují i svíce z palmového vosku. Ten je pokládán za nejušlechtilejší materiál. Vytváří zvláštní krystalickou kresbu po vychladnutí. Tradiční je samozřejmě včelí vosk, byť sehnat jiné než přírodně zbarvené svíce ze včelího vosku bývá extrémně vzácné. Svíce ze včelího vosku mají vyšší teplotu tání, buďte proto s nimi opatrní!

Na složení a na průvanu v místnosti závisí stékavost svíce, která může být v některých případech ohromná, což se nám hodí pro to, abychom z hoření svíce četli věštecká znamení.

Jak věštit z vosku a z hoření svící

  • Když svíce zhasíná, vždy to symbolizuje odpor vůči vašemu přání. Může to být sebesabotáž nebo působení nepřítele. Doporučuje se rituál několikrát opakovat nebo změnit záměr.
  • Svíce, která prská, ohlašuje přítomnost pomocných duchů.
  • Svíce, které vybuchují a způsobují požáry, mohou mít varovný charakter nebo poukazovat na velké množství vášně.
  • Když se díváte do vosku, vždy se ptejte sami sebe, co vám útvar připomíná a jestli váš pocit z rituálu je pozitivní nebo ne. Nepřátelské vlivy se velmi často odhalují v podobě zbytků ve tvarů drápů, zubů a podobně.

Jak nakládat se zbytky vašeho kouzla

Ze zbylým voskem ze svíce, popelem a dalším nepořádkem byste měli obřadně naložit, abyste vyjádřili úctu silám, které prosíte o pomoc. Nejvhodnější pro většinu rituálů bývá vhodit zbytky do tekoucí vody, zahrabat je pod zem nebo rozprášit na rozcestí. Uvažujte přitom ekologicky a řiďte se intuicí. Při zakopávání zbytků bývá vhodné zamyslet se nad volbou místa, pro většinu kouzel by to mělo být místo co nejvíce odlehlé, kde vás nikdo neuvidí a rituál nevyruší.

magická kočka

Odebírejte školu magie


Dostávejte každou sobotu večer novou lekci magie do své e-mailové schránky spolu s týdenní věštbou a lunárním kalendářem.

Komentáře

Naučte se magii

Připojte se k 9 046
odběratelům
Čarovného zrcadla.

Dostávejte zdarma každou sobotu večer předpovědi na úplněk a novoluní, návody na kouzla a rituály, týdenní věštbu a jiné články.

Prohlédněte si poslední vydání:

Z nabídky eshopu

Navštívit eshop

Právě vyšlo

tarot-kniha-noira.jpg

Tarot: Hra Osudu

Věštění nemusí být vážné ani nemusí být těžké. První kniha na trhu o oblíbeném zvyku tahat si jednu tarotovou na den vám ukáže cestu k tomu, jak můžete i vy začít ve svém každodenním životě hovořit s kartami.

Více o knize

Víkendové semináře

Přednášky s večírkem

Vyhledávání

Hledat v článcích 1271672657124451911_0.png