Otázky a odpovědi o seminářích

Noira odpovídá otázky čtenářů.

Jak vypadají semináře?

V neformální atmosféře malé skupiny (10-15 lidí) si povídáme, sdílíme zkušenosti, provádíme společně cvičení a rituály. Mezi účastníky převažují ženy a lidé ve věkové skupině 30-50 let. Ale co bych vám vykládala. Prohlédněte si raději fotky.

Potřebuji mít nějaké zkušenosti?

Ne. Všechny semináře jsou tu pro širokou veřejnost. Jsou vymyšlené tak, aby z nich měl užitek i ten, kdo k duchovním naukám jen lehce přičichl, chce si vyřešit konkrétní problém nebo ho přemohla zvědavost. Potřebujete pouze otevřenou mysl a ochotu zkusit to.

Na semináře pro pokročilé se ve skutečnosti může přihlásit každý, kdo soudí, že má zkušenosti, o kterých se tam píše - ať už je stihl nabrat kdekoliv, samostudiem, na mých seminářích nebo od svých duchů.

Navazují na sebe semináře nějak?

Právě, že vůbec! Můžete se přihlásit na kterýkoliv z nich a ostatní nechat plavat nebo je odchodit všechny a potom rok sedět na zápraží a koukat do kytek, abyste to všechno vstřebali! Každý seminář obsahuje to podstatné na jedno dané téma.

Tím, co pokračuje, je váš osobní příběh. Noví přátelé, které poznáte a zkušenosti, které si začnete propojovat. Studentům, kteří se vracejí, vždycky dokážu dát víc, protože mne nechají proniknout do větší hloubky.

Má smysl jít znovu na stejný seminář?

Ano! Jednak se jejich obsah v čase mění, a i úplně stejné programy mají jiné vyznění a jiný náboj v jiné fázi přírodního cyklu a s jiným kruhem účastníků. Můžete se k danému tématu vrátit s větším porozuměním nebo seslat znovu ta samá kouzla, jinak, protože mezi tím jste se změnili vy.

Který seminář je pro mne vhodný?

Nestyďte se a zeptejte se mne osobně. Znám svoje semináře od hlavy k patě i to, jak rituály působí. Některé programy vám v dané chvíli mohou zachránit život - jiné mohou být ztrátou času. Každý se nakonec namane tam, kam se měl dostat, poslouchá-li dostatečně svou intuici.

Nemůže být pro mne účast na takovém programu nebezpečná?

Všechna cvičení a rituály mám vyzkoušená na sobě mnohokrát. Mám odporované také reakce studentů na rituály a ráda vám objasním, cokoliv nečekaného budete mít pocit, že se začalo dít. Rozhodně se nemusíte bát, že byste se svými prožitky zůstali sami.

Pokud svojí otázkou spíše míříte na „Nebude to bolet?“, vám mohu slíbit, že rozhodně! Uvědomte si, že kdo se bojí, nesmí do lesa. Magie účinkuje, není to žádný podfuk. Cílem mých seminářů a cílem magie je působit změnu v reálném životě. Pokud nechcete žádnou změnu, nezačínejte s magií.

Učitelů, kteří nabízejí opájení se duchovnem a sbírání diplomů najdete všude dost...

Mohu jít na seminář, když je mi 16 let?

Bohužel. Semináře se nehodí pro mladistvé, a po pravdě řečeno ani pro většinu lidí čerstvě přes dvacet. Ti se na nich beztak objevují jen vzácně. Semináře navštěvují ponejvíc lidé ve středním věku, hned za nimi třicátníci a čerství důchodci. Obsahem programů je tudíž řešení všech možných "dospěláckých" problémů a životních zklamání, vyrovnání se s minulostí a hledání odpovědí na otázky po smyslu, jež s věkem přicházejí.

Pokud chcete svoje děti vést k tradicím předků a rituálům, doporučuji, abyste s nimi začali slavit svátky přírodního cyklu, případně zapojovat do vaší domácnosti tradice lidové magie, které hezky popisuje Zbyněk Milner na stránce Domácí magie.

čarodějnice při čaji

Budou nějaké nové semináře?

Ano!

  • Tarot pro zasvěcené, který pojedná pokročilé techniky výkladu tarotu a esoterické významy jednotlivých karet.
  • Jasnozření bude rozvíjet dál techniky z populárního Šestého smyslu a pojedná o telepatii, mediumitě, vnímání duchovních bytostí a dalším rozvoji psychických schopností, jako je automatické písmo a automatická kresba.
  • Magie pro zasvěcené půjde hlouběji do technik rituálu, otázek černé a bílé magie a propojení magie a věštění.

Tato sezóna (2016) je zcela určitě poslední, kdy se budou konat víkendové semináře ve stávajícím formátu..

Kdy budou dostupné dálkové kurzy?

To v tuhle chvíli není možné říci. Do podoby pro domácí studium se zpracovává 4-5 programů. Další 3 vyjdou knižně. Sledujte náš newsletter a novinky v eshopu.

Kde seženu pomůcky na rituály, které jsem viděla na semináři?

Rituální pomůcky, které znáte ze seminářů, bude opět možné zakoupit od Noiry a objednat přes eshop Čarovného zrcadla.

Zajišťujete ubytování v okolí?

Bohužel ne, studenti mají rozmanité požadavky a snáze si vyberou sami z bohaté nabídky, která je v Praze.

Budou semináře mimo Prahu?

Ne, nebudou. Už nikdy, jelikož na semináře do Prahy jezdí lidé ze všech koutů ČR i ze zahraničí. Naplánujte si výlet do Prahy a zahrajte si na turisty, spojte jej s návštěvou nebo s nákupy nebo si zjistěte, zda od vás není možné se dostat na seminář "na otočku" a vyrazit oba dny brzy ráno. Někteří studenti to tak dělají.

Hlavně se mne neptejte, jestli nevím o někom, kdo pořádá podobné semináře u vás v Kotěhůlkách, protože odpověď bude vždycky stejná. Ne, nevím, a pokud to myslíte jen trochu vážně, měli byste se nejdříve zamyslet, co od toho vlastně čekáte, když je vám zatěžko dát tomu dvě hodiny cesty.

Z veselejší stránky: v době, kdy jsem ještě jezdila po regionech a vedla školu magie pro Moraváky v Brně, porozuměla jsem daleko více svým studentům, kteří se odtamtud odstěhovali. Hodně jsem vnímala moc katolického náboženství a předsudků proti magii a cítila jsem se nevítaná. Na moji přednášku o kletbách na ostravsku, kde mi to připadá zakleté celé, nepřišla ani noha. Jenom jedna paní se zeptat, jak může začarovat sousedku, která ji ruší vysavačem. Takže od té doby z Prahy nevystrkuju nos!

Jaké jsou doporučené knihy k seminářům?

Bohužel vesměs žádné nejsou. Tedy, dokud nenapíšu ty svoje, ale to jste asi nechtěli slyšet? Obsahem seminářů jsou zkušenosti z praxe a techniky, které v češtině nenajdete soudně pojednané, a vlastně i v zahraničí se předávají jenom z učitele na žáka nebo v rámci zasvěcovací tradice. Hlavním zdrojem jsou proto semináře samotné, ze kterých si odnesete znalosti a materiály, které následným zkoušením sami doma můžete rozvíjet. Na kurzech vždy doporučuji několik knih, které mne zaujaly, jejich vztah k tématu je však spíše nepřímý. Světlou výjimkou je program Andělé, k němuž v češtině vyšla řada krásných knížek a věšteckých karet.