Rituály s voodoo svícemi ve skle

Sedmidenní voodoo svíce ve skle

Americké "voodoo" svíce ve skle s tajemnými symboly štěstí a zaklínadly patří k tomu nejzajímavějšímu, s čím se můžeme setkat v čarodějnických obchodech. Málokdo přitom přesně ví, jak se s nimi zachází, k čemu slouží a jak se s nimi věští. Na všechny tyto otázky by vám mohl zodpovědět nový článek ze série o magických svících.

Velkým svícím ve skle se často říká "devítidenní svíce", protože se prapůvodně jednalo o katolické svíčky s modlitbou ke svatým, které prosebník opakoval každý den v průběhu 9 dní. Tyto naléhavé žádosti k bohu a svatým jsou známé pod svým latinským názvem "novena" (z "novum" = devět) a v mnoha částech světa jsou stále velmi oblíbené. Předmětem noveny byl většinou nějaký případ nebo záležitost, pro kterou opravdu potřebujete pomoc až shůry. Nepřekvapí nás tudíž, že se k nim často přimíchalo také něco lidového okultismu a původních indiánských domorodých tradic. Mezi oblíbené svaté prosebníků patří například Svatý Antonín, za života velký mág, který konal zázraky, nebo svatý Juda Tadeáš - patron ztracených případů! Mnoho svící nakonec obsahovalo více zaříkání a modliteb na konkrétní záležitost než vzývání svatých a odsud byl už jen kousek ke vzniku pestrobarevných magických svící jako Magnet na peníze (v eshopu) nebo Vrať kletbu (v eshopu).

Mimochodem, badatelé tvrdí, že katolíci prapůvodně vzali svoje devítidenní pobožnosti ke svatým - jak jinak! - z předkřesťanských, pohanských zvyků starého Řecka a Říma, kde bylo zvykem devět dní uctívat mrtvé. Celá tradice je tedy překvapivě stará, a to něco vypovídá o její síle a moci.

Zvratná svíce a svíce na otevření cesty
Tyto svíčky ve skle se těší velké oblibě mezi čaroději a věřícími v USA a po celé Latinské Americe, odkud se dostávají do Evropy. Narazíme na ně na oltářích spiritistů, vyznavačů voodoo, santerie, obeah, palo mayombé a dalších karibských kultů, ale i u věřících katolíků a lidových čarodějů (hoodoo).

Aby toho zmatku nebylo málo, ty samé svíce jsou často známé jako "sedmidenní svíce" nebo "pětidenní svíce"! Jak je to možné?

Sedm dní trvají tradičně okultní rituály, při kterých se postupně vzývají síly sedmi archandělů nebo sedmi planet v průběhu jednoho týdne (více o Vlivu planet na dny v týdnu), které známe ze západní magie. Je tedy vcelku logické, že se tyto tradice mísily a lidé používali "všechno, co by mohlo fungovat" současně. Sedmička i devítka jsou navíc pokládány za mocná magická čísla. (Více o Magii čísel.)

"Pětidenní svíce" dostaneme, necháme-li svíčky ve skle vyhořet na jeden zátah, tedy nebudeme-li je zhasínat, vydrží nám hořet asi pět dní. Vtip je samozřejmě v tom, že noveny a planetární rituály se většinou provádějí tak, že se svíce nechá vyhořet každý den kousek, opakují se u ní modlitby, a pak se zhasí. U skleněných svící magického typu je však důležité, abychom je nechali vyhořet najednou celé.

Voodoo kněží hovoří o tom, že skleněná lahev, která se zahřeje, vytváří energetický komín, který silně táhne a vytváří jakýsi průchod mezi oběma světy, světem lidí a duchů. Modlitby a zaříkání se prosloví jen jednou, když se svíce připravuje a zapaluje. V dalších dnech, kdy svíce hoří, se pozorují znamení na skle a ve vosku, které za sebou zanechává.

Jak se tedy svíce ve skle připravují a jak se s nimi věští?

Jak na rituál se sedmidenní magickou svící ve skle

Budete potřebovat:

Před samotným zapálením budete svíci potřebovat "zafixovat" a "odít", aby nesla váš záměr k nebesům. Na to se jde takto:
Magická sedmidenní svíce léčení

 1. Očistěte svíci od prachu (např. rituální kolínskou vodou, růžovou vodou nebo svěcenou vodou) a pečlivě ji utřete.
 2. Vyryjte svoje jméno nebo jméno osoby, na kterou se má působit, do vosku (např. špejlí) a to tak, že písmeny jakoby rozdělíte kruh na dvě poloviny. Na těchto svících se dá rýt do vosku jen seshora, bude to tedy vyžadovat od vás určitou zručnost, ale nedělejte si starosti - Duch ví, co máte na mysli.
 3. Přes vyryté jméno vyryjte křížem váš záměr (např. "léčení").
 4. Vyryté jméno a záměr tedy budou tvořit kříž, v jehož středu se nachází knot svíce.
 5. Kápněte ke knotu olej, stačí kapičku (některé oleje jsou prudce hořlavé, stejně jako kolínské vody, mějte to prosím na mysli, až ji budete zapalovat!)
 6. Pokud chcete, přidejte maličko bylin, pryskyřic nebo drobných polodrahokamů. Nejlepší bude nacpat tyto ingredience do děr ve vosku, které si vyrýpnete špejlí. Když se vosk rozehřeje a svíce změkne, tyto ingredience se ve vosku začnou "potápět" a tvořit často zvláštní obrazce. Vybírání ingrediencí může být samo o sobě rituálem, zkušený čaroděj použije typicky 3, 7 nebo 9 ingrediencí podle záměru, což jsou šťastná magická čísla.
 7. Obejměte svíci oběma rukama a soustřeďte se do ní, vysílejte svůj záměr, proslovte modlitbu nebo svůj záměr před oltářem, rozmlouvejte chvíli se silami, na které se chcete obracet a vysvětlete jim, o co je žádáte. Můžete si svoji žádost také napsat na papír a ten složit pod svíci, až ji zapálíte, případně pod svíci přiložit fotografie, smlouvy atd., které s vaší věcí souvisí.
 8. Položte svoji levou ruku tak, abyste dlaní svíci přikryli, a pravou rukou 3x zaklepejte na hřbet svojí levé ruky a tím i na svíci. Tím energii svíce "uzavřete" a pozdravíte duchy. Jiná tradice hovoří o tom že třikrát zaklepete přímo dnem svíce o stůl, než ji zapálíte.
 9. Svíci zapalte a chvíli rozjímejte, všímejte si okolních zvuků a znamení a soustřeďte se na svůj záměr.
 10. Zapálenou svíci nikdy nezhasínejte. U jiných druhů svíčkové magie to nevadí, nebo je to dokonce součástí postupu, ale u těchto svící ve skle byste to udělali pouze, pokud byste v průběhu hoření svíce, které trvá asi 5 dní, došli k závěru, že svůj rozdělaný rituál chcete odvolat a zrušit. Vhodným způsobem, jak svíci zajistit proti požáru, je usadit ji do vany, do umyvadla, do plechové nádoby, pekáče nebo salátové mísy naplněné vodou.
 11. Sledujte během hoření, jak s vámi svíce komunikuje a jaké vám dává znamení (viz níže).
 12. Po vyhoření se doporučuje prázdné sklo zakopat dnem vzhůru a tím uzemnit energii. Můžete také prázdné sklo nacpat bylinami, papírkem a fotkami s vašim záměrem nebo jinými symbolickými předměty. Pokud je vám to proti mysli, můžete sklo ekologicky zlikvidovat rozbitím na rozcestí a střepy rozprášit do všech stran - nebo odnést do sběru.

Pro složitější rituál se stavením magického kruhu kolem sebe využijte vzor tohoto rituálu.

Sedemidenní magická svíce otevři cestu

Věštění z vosku a hoření voodoo svíce ve skle

V magickém rituále neexistuje nic jako "náhoda". Všechno nezvyklé, čeho si všimnete v průběhu rituálu, může být informací o tom, jak nehmotné síly přijaly váš záměr a co se ním děje dál. Při výkladu znamení a věštění z těchto svící se díváme na sklo, které nám zbylo, jeho zakalení, jakékoliv šmouhy a zbytky a také na rychlost hoření:

 • Největší naději na splnění mají přání, po kterých zůstane čisté čiré sklo a které vyhoří rychle (během pěti dnů)
 • Kouřový zákal může ukazovat na nejasnost.
 • Černý zákal a zbytky, nebo dokonce prasknutí či zhasnutí svíce se skoro vždycky považují za krajně nepříznivé, za znamení ohlašující přítomnost temných sil.

Všímáme si také prskání a syčení plamene, které může být naléhavou zprávou přímo pro vás. Při ohledání svíce si můžete také všimnout, že zbytek knotu ukazuje na nějaké slovo, symbol nebo písmeno. Svíce hovoří o průběhu událostí a to tak, že ji čteme seshora dolů chronologicky. Kroužky z vosku mohou symbolizovat čísla (dny, týdny...) a celkem vzato se na svíci může objevit cokoliv, klíčem ke čtení je proto vždycky intuice čaroděje, stejně jako třeba při čtení z kávové sedliny nebo z čajových lístků.

magie černých svící

Odebírejte školu magie

Dostávejte každou sobotu večer novou lekci magie do své e-mailové schránky spolu s týdenní věštbou a lunárním kalendářem.


Komentáře

Naučte se magii

Připojte se k 9 046
odběratelům
Čarovného zrcadla.

Dostávejte zdarma každou sobotu večer předpovědi na úplněk a novoluní, návody na kouzla a rituály, týdenní věštbu a jiné články.

Prohlédněte si poslední vydání:

Z nabídky eshopu

Navštívit eshop

Právě vyšlo

tarot-kniha-noira.jpg

Tarot: Hra Osudu

Věštění nemusí být vážné ani nemusí být těžké. První kniha na trhu o oblíbeném zvyku tahat si jednu tarotovou na den vám ukáže cestu k tomu, jak můžete i vy začít ve svém každodenním životě hovořit s kartami.

Více o knize

Víkendové semináře

Přednášky s večírkem

Vyhledávání

Hledat v článcích 1271672657124451911_0.png