Rituál na splnění přání o úplňku

úplňkový rituál

Úplněk je nejmagičtějším časem v celém měsíční cyklu a je odedávna spojovaný s čarodějnictvím. Úplňky mají své tradiční názvy podle toho, co se tou dobou děje v přírodě. Každý z nich má také zvláštní náboj podle toho, v jakém znamení se právě nachází Slunce a Měsíc, a jaké další konstelace působí na hvězdné obloze. Popis energie nadcházejících úplňků vychází vždy v lunárním kalendáři.

Tento rituál využívá moci přírodních sil a živlů, a vlastní sílu mysli. Nic vám samozřejmě nebrání, abyste se obraceli na další bytosti - duchy místa, kde žijete, vaše drahé zesnulé, anděly strážné a podobně.

Budete potřebovat:

 • pero nebo tužku, můžete také zvolit barevný inkoust podle magických souvztažností barev
 • pěkný papír nebo pergamen
 • svíci v barvě přináležící vašemu přání, nebo bílou, volitelně také magický olej
 • 4 předměty, představující živly: například peří nebo vykuřovadlo pro vzduch, svíci pro oheň, kotlík nebo pohár s vodou, a kámen pro zemi. Ty postavíte na oltář. Můžete si také zapálit sadu 4 svící v barvách živlů: Vzduch - žlutá, Oheň - červená, Voda - modrá, Země - zelená.
 • křídu, uhel nebo sůl pro vytyčení magického kruhu
 • mapu nebo kompas pro určení světových stran

úplňkový rituál

Postup rituálu:

 1. Na papír napište své přání a věnujte přitom pozornost formulaci. Raději se vyhněte slovům jako "nikdy, navždy, za každou cenu".
 2. Na druhou stranu napište své jméno a datum narození. Lístek složte na půl, směrem k sobě, pak jej obraťte a ještě jednou složte směrem k sobě. Tím dáváte najevo, že chcete, aby přání přišlo k vám. Vložte si ho na srdce.
 3. Vytyčte kolem sebe a svých magických potřeb rituální kruh, buď ze živlových svící nebo jej namalujte křídou či uhlem. Můžete jej také vysypat solí. Symboly živlů nebo živlové svíce umístěte v souladu se světovými stranami: Vzduch na Východ, zemi na sever, vodu na západ a oheň na jih.
 4. Povolejte čtyři živly, vždy s otočením na příslušnou světovou stranu, a soustřeďte se přitom, jak se tam otevírá brána, z níž k vám proudí živlová energie a proměňuje váš kruh v magickou křižovatku mezi světem bohů a duchů. Žádáte také jednotlivé živly, aby vám přinesly své dary.
 5. Na východě: "Volám vzduch, který dává poznání!"
 6. Na jihu: "Volám oheň, který očišťuje!"
 7. Na západě: "Volám vodu, která odplavuje!"
 8. Na sever: "Volám zemi, která hojí!"
 9. Pak staňte veprostřed a řekněte: "Stojím na místě, jež místem není, dlím v čase, jež časem není, stojím na prahu světů před závojem, jež mystéria halí. Kéž se dávní bohové zjeví a požehnají svému dítěti."
 10. Chvíli počkejte, a vnímejte přítomnost dobrých duchů a sil, kteří se kolem vás shromažďují.
 11. V duchu nebo nahlas proneste své přání. Vaše slova by měla být prostá a jednoznačná.
 12. Plně se soustřeďte na svoje přání a představujte si, jaké to bude, až se přání vyplní.
 13. Zhluboka dýchejte a opakujte si svůj záměr. Můžete se u toho rytmicky kývat a pomazávat svíci olejem, abyste na ni přenesli svůj magnetismus. Můžete na ni také vyrýt nehtem své jméno, váš záměr nebo symboly, které pro vás vyjadřují záměr (srdce, dům apod.).
 14. Až budete cítit, že vaše koncentrace dostoupila vrcholu, zapalte svíci na nehořlavém povrchu, dívejte se do ní a otevírejte se přicházející změně. Papír buď spalte v plameni svíce nebo jej uschovejte pod svícen a spalte jej až tehdy, když budete chtít poděkovat za splnění přání.
 15. U toho řekněte: "Mocnosti přírody a dobří duchové, pomozte mi dosáhnout mého cíle! Ať vzduch mou hlavu pročistí, ať voda přinese nový život, země mi dá sílu, ať oheň odnese moje přání do nebe. Staniž se!"
 16. Svíci nechte najednou vyhořet nebo jemně uhaste zhášedlem.
 17. Poté je nejlepší, abyste šli spát, šli se najíst nebo jinak zcela odpoutali svou pozornost od rituálu. Na co jste čarovali byste si však měli někam poznamenat, například do magického deníku.

Naučte se rituálům

Naučte se sestavovat jednoduché i složité rituály pro všechny životní situace a působit ve svém životě magickou změnu. Na semináři Praktická magie se už několik let učíme, jak si vést magický deník, jak zbudovat domácí oltář, jaké pomůcky použít s jak si je zasvětit. Společně také sesíláme kouzlo odstranění překážek ze života a při závěrečném rituále stvoříme magickou panenku.

Více o programu semináře

Věštění o úplňku

V této době se také snadno věští a získávají proroctví. Můžete výklad učinit součástí svého rituálu, například zeptat se karet, v jaké oblasti se nyní nachází největší prospěch - na co je vhodné čarovat, c máte očekávat, zda vám hrozí odněkud nebezpečí a podobně. Vytaženou kartu můžete umístit po 3 dny oltář.

Očista a nabíjení věšteckých pomůcek

Věštění je úzce spojeno se silami měsíce. Můžete si proto položit své vykládací karty, koule, zrcadla, kyvadla aj. o úplňkové noci na parapet okna, aby se tam dobily měsíční energií.
Některé kameny mají tuto formu nabíjení zdaleka nejraději, například proslulý měsíční kámen.

Lunární kalendář

Líbil se vám rituál?

Odebírejte předpovědi na nadcházející úplňky a novoluní, rituální návody a postupy a věštby z karet na každý týden do své e-mailové schránky.


Komentáře

Naučte se magii

Připojte se k 8 900
odběratelům
Čarovného zrcadla.

Dostávejte zdarma každou sobotu večer předpovědi na úplněk a novoluní, návody na kouzla a rituály, týdenní věštbu a jiné články.

Prohlédněte si poslední vydání:

Z nabídky eshopu

Navštívit eshop

Právě vyšlo

tarot-kniha-noira.jpg

Tarot: Hra Osudu

Věštění nemusí být vážné ani nemusí být těžké. První kniha na trhu o oblíbeném zvyku tahat si jednu tarotovou na den vám ukáže cestu k tomu, jak můžete i vy začít ve svém každodenním životě hovořit s kartami.

Více o knize

Víkendové semináře

Přednášky s večírkem

Vyhledávání

Hledat v článcích 1271672657124451911_0.png