
Nejstarší ze všech nám známých pohanských svátků zůstal dodnes v povědomí lidí jako svátek čarodějnic. Proslulá Valpuržina noc měla být sabatem čarodějnic, které se slétaly na starobylých místech, a opět se slétají, s návratem k pohanským zvykům. Uvržení figury čarodějnice do ohně představuje vítězství nad temnými silami, které nyní budou dlouho na ústupu, jak se bude blížit slavnost letního slunovratu a stoupat moc světla.
Stejně jako dávní Keltové, přeskakujeme oheň, abychom se očistili a načerpali z něj vitalitu a sílu a přidali si štěstí. Správný oheň na Valpuržinu noc se rozdělává ze tří nebo z devíti druhů dřeva, které se nejprve zaříkají, aby každé přineslo ohni svůj zvláštní dar. Kromě ohně je svátek spojen také s vodou, a hodí se navštěvovat posvátné prameny nebo vykonávat koupele pro přidání půvabu a štěstí.
Tento svátek s sebou nese silnou zemskou energii znamení Býka, a říká se, že taková magie působí dlouho a pracuje tvrdě a vytrvale ve váš prospěch! Je to tedy skvělý čas pro magii na růst podnikání, plodnost, finanční stabilitu, budování nového domova, rekonstrukce a samozřejmě - tradiční čas pro milostnou magii všeho druhu.
Přestože pozdější přísloví varují před "svatbou v máji", květen je velice příznivým časem pro zásnuby, hostiny, večírky všeho druhu a svatební veselí. Pohané oslovují mystické spojení Boha a Bohyně, nazývané Velký Rituál. Ten, kdo má příhodného partnera, může chtít v tomto čase vyzkoušet něco z technik posvátné sexuality a tantry.
V širším smyslu je energie tohoto svátku vhodná pro rituály na zvýšení sebevědomí, zdraví, půvabu a sebepřijetí.
Tip: Pokud s námi nesledujete seriál o pohanských svátcích a posvátných cyklech přírody od počátku, možná si budete chtít nejprve přečíst první díl o únorovém svátku Hromnic (keltský Imbolc), na jehož konci najdete také pěkné obrázky celého pohanského kalendáře ke stažení. V posledním díle jsme se zastavovali u svátku jarní rovnodennosti a jarních očistných rituálů.