Příznivé dny v týdnu podle planet

Astrologické síly kolem nás

Sedmička je magické číslo. Mnoho rituálů hovoří o tom opakovat modlitbu sedm krát během sedmi dnů. Proč? Sedm je tradičních planet a během sedmi dnů tudíž naše kouzlo bude vyslyšeno ve všech sférách, kam nebeské síly zasahují. Každý den v týdnu je totiž zasvěcen jedné ze sedmi planet a je obzvlášť příznivý pro veškeré počíná, které má tato planeta ve svojí sféře vlivu.

Který den spadá pod vliv které planety, o tom hovoří esoterické souvztažnosti a stará okultní učení. V dnešním článku se je naučíte. Který den je nejlepší na záležitosti finanční magie a který zase pro úspěch při studiu?

Pondělí

Monday, tedy „moon day“, jak napovídá jeho anglický název, ovládá Měsíc.

Podle tradičního podání je to den, kdy se koná černá magie. Není divu, protože Měsíc je spojován se ženstvím, se vším nekalým a čarovným a s magickou nocí. Hodí se pro věštění všeho druhu, ženské záležitosti, léčení a astrální cestování. Požehnání jsou aktivity týkající se vody, uklízení a očišťování domácnosti, starožitností a dětí.

Barvy- bílá, stříbrná, šedá, perleťová (více o významu samotných barev v magii jsme psali v předchozím článku, spojit vhodné načasování s vhodnými barvami pro váš záměr posílí účinek rituálu.)

Při časování magie je vhodné brát na zřetel další astrologické vlivy, z nichž nejvýznamnější jsou lunární fáze, především novoluní a úplněk, a dále osm velkých slunečních svátků - rovnodennosti, slunovraty a ostatní "sabaty čarodějnic".

Dalšími technikami časování rituálů se zabývá seminář Praktická magie. Do hlubších souvislostí astromagie zasvěcuje program Živly a planety.

Úterý

Vládcem úterý je planety boje a války Mars.

Je to dobrý den pro magické konání týkající se sportu, boje, zbraní, konfrontace a sporů všeho druhu, tedy těch, kde se chceme otevřeně bránit. Pakliže se konfliktu potřebujeme vyhnout, úterý se vyhněme. Hodí se pro čarování ohledně všech „uniformovaných“ osob, opravování, kupování dobytka a zvířat. Ideální den pro to dát auto do servisu, nebo doma něco opravit. Pro většinu druhů magie se tedy nehodí, je lépe se držet přízemních věcí.

Barvy - červená, oranžová, bronzová

Středa

Středě vládne bůh komunikace Merkur.

Je to ideální den pro záležitosti zahrnující komunikaci, studia, přednášky, vzkazy, počítače, obchod, psaní, publikování, podepisování smluv; sourozence, sousedy; přátele; najímání zaměstnanců a učení se jazykům. Požehnány jsou též krátké cesty všeho druhu, zejména studijní a za obchodem.

Barvy - stříbrná, tmavě modrá, fialová

Čtvrtek

V angličtině je to "Thursday", tedy "den Thorův". Thor byl u našich předků ekvivalentem Jupitera, oblíbeného vládce bohů. Ten má rád společenské záležitosti, styk s cizinci, náboženství, filosofii, charitu a publicitu. Je to den expanze a růstu, příznivý pro právní záležitosti a daleké cesty. Ze všech dní se pokládá za nejšťastnější.

Barvy - modrá, kovově modrá

Pátek

Pátek, to je "Friday", tedy den Frey, severské Venuše. Její doménou je umění, koncerty, kultura; vztahy, rande; usmiřování konfliktů, půvab, vytváření partnerství a spojenectví, luxus; kosmetika, dekorace, dárky; zábavní průmysl, párty, nakupování. Prostě pátek jako stvořený, že?

Barvy - zelená, růžová, bílá

Sobota

"Saturday" je den Saturna.

Saturn je obáván, ale přesto bývá v některých případech vzýván, zejména jde-li o vztahy se starými lidmi, překážky, smrt, zákony, těžkou práci, vytrvalost a zkoušky. Vládne úřady, soudy a dluhy, včetně těch karmických. Je to dobrý den pro pokládání základních kamenů staveb a koster čehokoliv.

Barvy - černá, šedá, tmavě hnědá

Neděle

"Sunday", tedy den Slunce. Sluneční energie je všeobecně blahodárná, je tedy požehnána kariéra, zdraví, úspěch, veřejné vystupování a divadlo. Vhodný den pro nákup, prodej a spekulace.

Barvy - žlutá, zlatá.

Rituální rakev s pergamenem

Odebírejte školu magie

Dostávejte každou sobotu večer novou lekci magie do své e-mailové schránky spolu s týdenní věštbou a lunárním kalendářem.


Komentáře

Naučte se magii

Připojte se k 9 046
odběratelům
Čarovného zrcadla.

Dostávejte zdarma každou sobotu večer předpovědi na úplněk a novoluní, návody na kouzla a rituály, týdenní věštbu a jiné články.

Prohlédněte si poslední vydání:

Z nabídky eshopu

Navštívit eshop

Právě vyšlo

tarot-kniha-noira.jpg

Tarot: Hra Osudu

Věštění nemusí být vážné ani nemusí být těžké. První kniha na trhu o oblíbeném zvyku tahat si jednu tarotovou na den vám ukáže cestu k tomu, jak můžete i vy začít ve svém každodenním životě hovořit s kartami.

Více o knize

Víkendové semináře

Přednášky s večírkem

Vyhledávání

Hledat v článcích 1271672657124451911_0.png