Novoroční magie a rituály

Konec roku je časem, kdy se ohlížíme za rokem právě uplynulým, sčítáme své zisky a ztráty a s nadějí obracíme svoje zraky na zatím nepopsaný list papíru, který přináší další rok. Období vánočních a novoročních svátků je plné různých rituálů, pověr a zvyklostí, které mají přinést štěstí v novém roce a třeba i vyzvědět, jaké nové příležitosti nás v něm čekají.

Jak věštili a čarovali v těchto dnech naši předkové a co mohou dnešní čarodějky a čarodějové podniknout, aby uchopili štěstí do svých rukou a nečekali jenom pasivně, než se další rok s rokem sejde?

Letos se s vámi chci podělit o takové postupy, jako jak s odcházejícím rokem zažehnat všechno špatné, jak si narýsovat šťastnou budoucnost.

Lidové rituály a pověry

  • Zatímco budou odbíjet hodiny půlnoc, snězte dvanáct hroznů. Hrozny odedávna znamenají hojnost a štěstí.
  • Vylijte škopek vody oknem nebo z balkónu, abyste odehnali nepokojné duchy.
  • O půlnoci obejděte dům s kufrem třikrát, aby vaše cesty v dalším roce byly bezpečné.
  • Kolem domu rozprašte sůl, abyste jej ochránili před zlovolným silami.

Rituál pro zažehnání starého a nepotřebného s odcházejícím rokem

Budete potřebovat:

  • Psací potřeby
  • Speciální materiál, na který kreslit a psát (viz níže)

Základem je rituálu je v klidu si sednout a nakreslit, napsat či jinak znázornit věci, které jste letos prožívali a se kterými se už chcete rozloučit.

Pokud doma máte nějaké předměty, které se s těmto událostmi pojí - například účet z nemocnice - můžete je také zabalit a rituálně vynést do koše.

Pro tento účel se výborně hodí reklamní letáky, kterých jsou vánoční schránky plné. Mnoho čarodějnic nachází zvláštní uspokojení v tom znázorňovat věci a lidi, kterých se chtějí zbavit, na toaletní papír - a pak je spláchnout. Doufejme, že vaše negativní emoce neucpou odpad! Očistná síla vody a země se uplatňuje i zde.

Kretivní povahy si mohou také vypůjčit od neteří a synovců bublifuk a svoje špatné vzpomínky postupně vyfoukat.. a nechat je prasknout.

Vzhledem k tomu, že popelnice bývají mezi svátky plné, možná budete chtít svoje díla rovnou spálit. Zažehávání nových ohňů bylo součástí všech pohanských svátků. Nezapomeňte oheň uhasit, poté co jste v něm spálili nežádouví a pak rozdělat nový, kterému odevzdáte svá přání pro příští rok!

Zajímavým způsobem nakládá s minulostí jedna čarodějnice, která tyto věci kreslí na ovocné slupky ty pak nechá zhnít na kompostě - negativní energie se tak doslova přetvoří v něco užitečného!

Romantické povahy mohou zvolit list, který pak pustí po vodě.

Vytváříme si šťastný nový rok

Ti, kdo již přičichli k umění magie, si mohli všimnout, že úspěšnější jsou kouzla, která neděláme "na poslední chvíli", ale v rozmyslu a s předstihem.

Ze životopisů spěšných lidí víme, že se často zaměřovali na představu svého úspěchu od dětství, celé roky. Může to nít překvapivě, ale i v magii nakonec rozdíl mezi zdarem a nezdarem závisí na onom nenápadném daru, pomocí něhož zvítězili mnozí, na které si nikdo nesázel: vytrvalost.

V našich podmínkách tento druh magie vyjadřují novoroční předsevzetí. Pokud si je budete psát, volte věci, které opravdu věříte, že jsou ve vaší moci. Jinak skončíte stejně jako vloni, s přespříliš ambiciozními plány, které nakonec zapadly do nikam. Dosažení cíle, který si moudře zvolíte, posiluje vaši víru a vnitřní sílu!

Já si ráda volím 5 cílů, které si znázorním do magického pentaklu - pěticípé hvězdy v kruhu. Ta obsahuje dokonalost čtyřech živlů a ducha, takže zajišťuje, že přání budou harmonická a "ne přes mrtvoly". Pentagram mimo jiné znamená celistvost a zdraví. pro každou oblast života volím jednu barvu a jeden roh v pentagramu, doprostřed přijde rok a moje jméno.

Stáhněte si vzorový pentagram k vytištění zde

Mapa k pokladu

Mapa k pokladu je tvořivá meditace nad tím, co chcete do svého života přitáhnout a co chcete prožívat. Budete k ní potřebovat trochu času pro sebe, nůžky, lepidlo, nástěnku nebo větší čtvrtku a uvolněnou mysl. Je to vlastně klasické vytváření mandaly, až na to že si vystqčíte s balíkem barevných časopisů, které můžete stříhat.

Začněte si vystřihovat obrázky a slova, která vás lákají a vzbuzují ve vás dobré pocity. Mohou to být místa, která byste chtěli navštívit, zajímavé akce a obrázky, které vyzařují to, jak se chcete cítit, ať už je to romantický pár na pláži nebo osamělý jezdec na motorce.

Vaše mapa by měla být umístěna někde, kde ji uvidíte každý den. V průběhu roku ji budete nabíjet a aktivovat svými pozitivními pocity, dodělávat a fantazii se samozřejmě meze nekladou, můžete u ní meditovat, modlit se nebo zapojit jakékoliv jiné duchovní techniky.

Lunární kalendář

Líbil se vám rituál?

Odebírejte předpovědi na nadcházející úplňky a novoluní, rituální návody a postupy a věštby z karet na každý týden do své e-mailové schránky.


Komentáře

Naučte se magii

Připojte se k 8 720 odběratelům Čarovného zrcadla.

Dostávejte zdarma každou sobotu večer předpovědi na úplněk a novoluní, návody na kouzla a rituály, týdenní věštbu a jiné články.

Prohlédněte si poslední:

Z nabídky eshopu

Navštívit eshop

Právě vyšlo

tarot-kniha-noira.jpg

Tarot: Hra Osudu

Věštění nemusí být vážné ani nemusí být těžké. První kniha na trhu o oblíbeném zvyku tahat si jednu tarotovou na den vám ukáže cestu k tomu, jak můžete i vy začít ve svém každodenním životě hovořit s kartami.

Více o knize

Festivaly

Víkendové semináře

Přednášky s večírkem

Vyhledávání

Hledat v článcích 1271672657124451911_0.png