Magie penězMagie peněz

Magie peněz neboli magie prosperity je velmi starobylá, vždyť i dávní předkové dělali rituály na hojný lov a dobrou úrodu. Dnes se zabývá finanční magie takovými věcmi, jako je dobrá koupě a prodej, získání zaměstnání, přitáhnutí dobrých zákazníků a jiná pomoc v podnikání. To vše děláme také na stejnojmenném semináři Magie peněz.

Rituály s voodoo svícemi ve skle 

Sedmidenní voodoo svíce ve skle

Americké "voodoo" svíce ve skle s tajemnými symboly štěstí a zaklínadly patří k tomu nejzajímavějšímu, s čím se můžeme setkat v čarodějnických obchodech. Málokdo přitom přesně ví, jak se s nimi zachází, k čemu slouží a jak se s nimi věští. Na všechny tyto otázky by vám mohl zodpovědět nový článek ze série o magických svících.

Velkým svícím ve skle se často říká "devítidenní svíce", protože se prapůvodně jednalo o katolické svíčky s modlitbou ke svatým, které prosebník opakoval každý den v průběhu 9 dní. Tyto naléhavé žádosti k bohu a svatým jsou známé pod svým latinským názvem "novena" (z "novum" = devět) a v mnoha částech světa jsou stále velmi oblíbené. Předmětem noveny byl většinou nějaký případ nebo záležitost, pro kterou opravdu potřebujete pomoc až shůry. Nepřekvapí nás tudíž, že se k nim často přimíchalo také něco lidového okultismu a původních indiánských domorodých tradic. Mezi oblíbené svaté prosebníků patří například Svatý Antonín, za života velký mág, který konal zázraky, nebo svatý Juda Tadeáš - patron ztracených případů! Mnoho svící nakonec obsahovalo více zaříkání a modliteb na konkrétní záležitost než vzývání svatých a odsud byl už jen kousek ke vzniku pestrobarevných magických svící jako Magnet na peníze (v eshopu) nebo Vrať kletbu (v eshopu).

Mimochodem, badatelé tvrdí, že katolíci prapůvodně vzali svoje devítidenní pobožnosti ke svatým - jak jinak! - z předkřesťanských, pohanských zvyků starého Řecka a Říma, kde bylo zvykem devět dní uctívat mrtvé. Celá tradice je tedy překvapivě stará, a to něco vypovídá o její síle a moci.

Zvratná svíce a svíce na otevření cesty
Tyto svíčky ve skle se těší velké oblibě mezi čaroději a věřícími v USA a po celé Latinské Americe, odkud se dostávají do Evropy. Narazíme na ně na oltářích spiritistů, vyznavačů voodoo, santerie, obeah, palo mayombé a dalších karibských kultů, ale i u věřících katolíků a lidových čarodějů (hoodoo).

Aby toho zmatku nebylo málo, ty samé svíce jsou často známé jako "sedmidenní svíce" nebo "pětidenní svíce"! Jak je to možné?

Sedm dní trvají tradičně okultní rituály, při kterých se postupně vzývají síly sedmi archandělů nebo sedmi planet v průběhu jednoho týdne (více o Vlivu planet na dny v týdnu), které známe ze západní magie. Je tedy vcelku logické, že se tyto tradice mísily a lidé používali "všechno, co by mohlo fungovat" současně. Sedmička i devítka jsou navíc pokládány za mocná magická čísla. (Více o Magii čísel.)

"Pětidenní svíce" dostaneme, necháme-li svíčky ve skle vyhořet na jeden zátah, tedy nebudeme-li je zhasínat, vydrží nám hořet asi pět dní. Vtip je samozřejmě v tom, že noveny a planetární rituály se většinou provádějí tak, že se svíce nechá vyhořet každý den kousek, opakují se u ní modlitby, a pak se zhasí. U skleněných svící magického typu je však důležité, abychom je nechali vyhořet najednou celé.

Voodoo kněží hovoří o tom, že skleněná lahev, která se zahřeje, vytváří energetický komín, který silně táhne a vytváří jakýsi průchod mezi oběma světy, světem lidí a duchů. Modlitby a zaříkání se prosloví jen jednou, když se svíce připravuje a zapaluje. V dalších dnech, kdy svíce hoří, se pozorují znamení na skle a ve vosku, které za sebou zanechává.

Jak se tedy svíce ve skle připravují a jak se s nimi věští?

Rituály svíčkové magie s magickými pyramidami 

Magické pyramidy

Pyramida patří k nejznámějším magicko-mystickým symbolům. Nepřekvapí nás protože, že mezi množstvím svíček, které jsou vhodné k rituálům svíčkové magie, nalezneme tradičně i magické pyramidy.

Tyto svíčky začaly být populární na počátku 20. století v USA, kde tamní čilý obchodní duch dokázal propojit nové technologie, které umožnily barvení a odlévání svíček, s tradicemi katolických modliteb, u kterých se pálili svíce a k tomu se přimíchalo něco lidového okultismu a domorodých tradic. Vznikla populární tradice "svíčkové magie". (Více v tomto článku o principech svíčkové magie.)

Dnes si ukážeme jednoduchý rituál, ke kterému se hodí předpřipravené svíce s magickými oleji, které nabízíme v eshopu (zde), nebo s trochou improvizace i jakékoliv pyramidové svíce.

Svíčkový rituál na prosperitu 

svíčkový rituál na peníze

Prosperita je cílem lidského konání a čarování od počátku věků. Na rozdíl od jiných potřeb, které můžeme často vyřešit jedinou dobře zvolenou modlitbou nebo rituálem, peněz "není nikdy dost" a vždycky se hodí jejich tok více rozproudit.

Pro všechny, kteří by si rádi tento oblíbený druh čarování vyzkoušeli na vlastní kůži, i pro zkušené čarodějnice, které rády vyzkoušejí nový postup, je následující postup.

Jedná se o tradiční rituál svíčkové magie, který mi předal jeden z mých učitelů. Jeho cílem je jednak přitáhnout prosperitu do vašeho života, a současně zažehnat veškeré síly a bloky které tomu brání.

Základy magie peněz 

Kdo by nechtěl být bohatý, mít dostatek a hojnost! Říká se, že magie peněz je vůbec nejstarobylejší formou čarování. Víme, že dávní lidé prováděli rituály na hojný lov a dobrou úrodu. Prosperita byla a je stále jedním z hlavních cílů lidského konání a nejinak je tomu i v magickém počínání.

Bylo tedy na čase, aby na Čarovném zrcadle vyšel článek o magii prosperity. Pokud vás zajímá, jaká úskalí s sebou nese tento druh magie, a čeho je potřeba se držet, aby vám kouzla fungovala, jste na správném místě. Základy finanční magie jsou jednoduché, a osvědčené principy uplatňuje ve svém životě stále více lidí. Jaké jsou tyto zásady?

Vodou Money Magic, Kenaz Filan 

vodou-money-magic-kenaz-filan.jpg

Vodou Money Magic : The Way to Prosperity Through the Blessings of the Lwa, Kenaz Filan, Inner Traditions, 2010. ISBN 1594773319.

  • Profil knihy na Google Books.
  • Profil knihy na Amazon.com

Ve své nejnovější knize voodoo kněz Kenaz Filan nabízí postupy, jak pomocí duchů voodoo řešit různé materiální potíže a nalézt cestu k dlouhodobé prosperitě. Podobný název a obálka s předchozí knihou o milostné magii by sváděly k dojmu, že bude autor recyklovat a přidrží se stejného formátu, což se však neděje. Velká pozornost je věnována přiblížení haitského pohledu na prosperitu, peníze a použití magie, který tak kontrastuje s našimi západními představami. Osvojit si realistický a zdravý pohled na tuto oblast považuje autor za tak zásadní, že mu věnuje velký díl textu - kniha je tentokrát tvořena konkrétními zaklínadly jen z poloviny.

Magie peněz, Jozef Karika 

karika_magie_penez.jpg

Magie peněz, Jozef Karika, Vodnář, 2008.

Vůbec první česká monografie na téma finanční magie je pojednaná dosti odlišně od čarodějnických grimoárů, na které je čtenář možná zvyklý ("Budete potřebovat 3 díly myrhy, 6 červených svíček, jděte v pondělí za soumraku na rozcestí...").

Karikova kniha by se dala charakterizovat jako esoterická spirituální teorie peněz. Vzhledem k tomu, že peníze jsou jednou z nejkoncentrovanějších forem moci v našem světě, není divu, že autora – magika autora odjakživa zajímalo jejich fungování.

Zvolené dělení knihy na tematické okruhy podle astrologie je tvořivé a snadno srozumitelné všem, kteří jsou se obeznámeni se základy západních okultních korespondencí.