Barvy svíček

svicky-barvy_0.jpg

Magické významy barev hrají nejvýznamnější roli ve svíčkové magii. Při výběru vhodné svíce se řídíme zvoleným cílem rituálu a volíme barvu svíce, která nejlépe koresponduje s povahou čarování. Čarováním se svíčkami to však zdaleka nekončí. Barevné korespondence můžeme využít v mnoha dalších situacích:

  • barva rituálního roucha
  • barva polodrahokamů, květů a dalších přírodnin
  • barva papíru, na který se píše kouzlo
  • barva váčku
  • barva oltářní roušky

Bílá

Bílá je nejčastější barva svící a v naší kultuře nejvýznamnější duchovní barva. Představuje vše čisté a posvátné. Považuje se za univerzální barvu, může nahradit jinou chybějící svíci nebo doplnit. Používá se velmi často při různých náboženských obřadech, k osvětlení oltáře, pro ochranu a očistu. Pokud se používá pro očistu, sledujeme, zda se na ní neobjevuje tmavý film. To bývá pokládáno za znamení přítomné negativity. Bílá je také dobrá v situacích, kdy potřebujeme, aby se vyjevila pravda a používá se proto k zastavení pomluv.

Červená

Červená byla v mnohých starověkých kulturách magickou barvou číslo jedna. Představuje krev ve dvou základních významech - jako nositelku života a vitální síly a jako symbol sexuální vášně. Je proto nejoblíbenější volbou pro milostnou a sexuální magii. Také se dává nemocným pro posílení. Používá se u kouzel, kde je potřeba něco přitáhnout, pro obranu proti nepříteli a odvahu.

Oranžová

Oranžová je vibrující barva, plná optimismu a dobré nálady. Používá se tam, kde potřebujeme nadšen, přátelství, stimulaci, přitažlivost. Přináší dobře naladěné lidi a dobré věci do života.

Zlatá

Zlatá představuje symbolicky zlato, nejušlechtilejší a nejdražší kov. Dokáže přinést rychlé štěstí ve finančních věcech, mír do domácnosti a používá se i pro zvýšení psychických schopností. Na více přízemní úrovni je užitečná při hledání zaměstnání. Díky své souvislosti se znamením Lva a se Sluncem ji také lze použít pro tvůrčí činnost, když například něco vytváříme a chceme se svým uměním uspět.

Žlutá

Žlutá je oblíbená barva, spojená s živlem vzduchu a se Sluncem. Používá se na množství účelů, hlavně tam, kde je zapotřebí rychlá změna, protože vzduch je rychlý. Pomáhá obchodu a intelektuálním schopnostem, družení se a dobrým kontaktům, sebevědomí a zažehnání zlého.

Zelená

Zelená je velmi oblíbená a nejvíce používaná pro finanční magii, magii peněz, hojnost a prosperitu. Vládne jí Venuše a tak se s úspěchem používá pro materiální záležitosti, plodnost, dobré zdraví, obnovu ale také v případě, kdy potřebujeme něčí spolupráci a štědrost. Hodí se do všech situací, kdy potřebujeme celkovou harmonii a rovnováhu sil. Říká se, že zelenou nelze použít k záškodné magii.

Modrá

Modrá se často používá na léčení a duchovní cíle, pro uklidnění situace a agresivity, jelikož souvisí s živlem vody. Indigová se někdy používá pro spoutání škůdce a zastavení pomluv, obnovení dobré pověsti.

Fialová

Fialová, zejména purpurová (bordó, nachová) je barvou moci, představuje sílu mysli a charisma. Používá se na ovlivňování druhých, pro posílení vlastní magie a rozvoj psychických schopností. Představuje královský majestát a vznešenost, používá se také pro zbavení negativních sil.

Černá

Černá patří mezi oblíbené barvy, přestože nepanuje shoda o jejím přesném využití. Bez pochyby se používá k negativní magii, jejímž cílem je druhého spoutat, vytrestat a pro vyvolávání temných sil. Stejně tak se ale používá v mnoha vážných případech vymýtání a magické obrany. Přecitlivělé osoby by černou neměly používat.

Některé méně často používané barvy zahrnují růžovou, pro lásku a přátelství a obměkčení osoby, šedou pro neviditelnost a vyklouznutí z problému nebo hnědou pro léčení domácích zvířat a ochranu domova.

Diskutujte na Facebooku

Články připravuje Noira

noira-omne_0.png

Píšu o magii, rituálech a tradicích našich předků. Magie pro mne znamená vracet lidem moc nad jejich životem zpět do jejich rukou. Tyto schopnosti jsou zde proto, aby nás posilovaly. Svět bohů a duchů je krásný a jsme s ním nerozlučně spojeni.

Více o šéfredaktorce

Dostávejte pozvánky na akce, nové články a tipy emailem:Prohlédněte si poslední vydání novinek:

Hledáte něco?