Magie úplňku

čarodějnice při měsíci

Každé dítě ví, že sabaty čarodějnic se slétají a čarují o úplňku. Úplněk je nejmocnějším bodem v celém lunárním cyklu z pohledu magie. Je to okamžik, kdy se na obloze doslova naplňují naše myšlenky a vize, čas plodnosti (anglicky "Full Moon"). Úplněk je časem vyvrcholení a příslibem naplnění toho, co se započalo o novu. Je to silně emocionální okamžik - čas citů, oplození a vztahů obecně.

V ten okamžik Slunce a Luna stojí našeho pohledu oproti sobě, v protilehlých znameních zvěrokruhu a vytváří tak dynamické napětí mezi dvěma základními silami přírody, mezi mužským a ženským, zjevným a nezjevným.

Úplňky mají svojí specifickou energii podle toho, v jakém znamení zvěrokruhu právě světelná tělesa stojí. (Více o tom v článku Měsíc ve znameních zvěrokruhu nebo v aktuálních předpovědích.)

Když na obloze září měsíc v úplňku, v našem vědomí dochází k symbolickému osvícení. Toto osvícení má emocionální povahu, jsou to nové pocity a zjevení, která se rodí v mysli. Je to čas vyjádřit se, a vypustit věci ven. Úplněk osvětluje a zveličuje obsahy, přítomné v nevědomí a aktivuje naši iracionální stránku.

Co se děje s duší o úplňku

Úplňkové rituály se perfektně hodí na to, vypustit ze sebe vše, co nám již neslouží. Sluneční svit, který osvěcuje měsíc na obloze, astrologicky odpovídá jasnému vědomí, které je vrženo na naše nevědomé obsahy. Často dochází k "vyklubání se" nápadů nebo záměrů, které se poprvé objevily spolu s novem. V lunárním žáru můžeme snadno "spalovat" nefunkční pouta a zvyky, vztahy a věci. Jedna čarodějnice praví, že úplněk je taková velká "kosmická menstruace."

Čeho si brzy povšimnete je, že energie úplňků dokáže být docela odlišná, závisející na astrologických aspektech a postavení Luny. Úplňky mají svoje tradiční názvy, odvozené ze starých almanachů a indiánských tradic. Třeba takový úplněk po dušičkách, když slunce stojí ve znamení štíra, je nejponuřejší v celém roce, naopak první jarní úplněk v beranu přináší energii nového růstu a sebevědomí. Úplňky je tedy potřeba chápat v kontextu velkých pohanských svátků, které se datují podle pohybu Slunce (více o Kole roku.)

Jak využít energii úplňku

Úplňky jsou výborným časem pro vyjádření našich záměrů, které chceme zhmotnit. Existuje spoustu způsobů, jak svoje cíle vyslat, ať už jde o jednoduché sepsání, vytvoření nástěnky nebo "mapy k pokladu" či plný rituál svíčkové magie. Důležité je nějakým způsobem vyjádřit, po čem toužíte a co zamýšlíte a odevzdat se vyššímu vedení.

Jaký je rozdíl mezi energií úplňku a novoluním?

Novoluní jsou jako prázdný papír, na který můžete kreslit, co chcete započít.

Úplňky jsou jako sklizeň, kdy se vracíte k tomu, co jste již dokázali a co máte rozděláno, co chcete dotáhnout ke zdárnému konci. K úplňku patří také oslava magických úspěchů. O úplňcích se také tradičně pořádají čarodějnické sabaty.

Jak se připravit na úplněk

  • Je dobrý nápad rozjímat pár dní před úplňkem o tom, co přesně chcete do svého života přitáhnout. Mohou to být konkrétní události nebo pocity, které chcete zažívat.
  • Je dobré podívat se na základní astrologické významy znamení, ve kterém bude Luna stát. (O těch pojedná některý z dalších článků.)
  • Pokud nemáte rádi složité ceremonie, připravte si bílou svíci. Bílá barva obsahuje všechny ostatní barvy světla, a proto je univerzální. Také symbolizuje měsíční energii jako takovou.
  • Během dní blížících se k novu můžete také shromažďovat různé obrázky a předměty, které vyjadřují váš záměr, a stavět je na oltář.
  • O úplňku se očišťují na měsíčním světle kameny a věštecké pomůcky.
Lunární kalendář

Líbil se vám článek?

Odebírejte předpovědi na další úplňky a novoluní.


Komentáře

Naučte se magii

Připojte se k 8 612 odběratelům Čarovného zrcadla.

Dostávejte zdarma každou sobotu večer předpovědi na úplněk a novoluní, návody na kouzla a rituály, týdenní věštbu a jiné články.

Prohlédněte si poslední:

Z nabídky eshopu

Navštívit eshop

Právě vyšlo

tarot-kniha-noira.jpg

Tarot: Hra Osudu

Věštění nemusí být vážné ani nemusí být těžké. První kniha na trhu o oblíbeném zvyku tahat si jednu tarotovou na den vám ukáže cestu k tomu, jak můžete i vy začít ve svém každodenním životě hovořit s kartami.

Více o knize

Festivaly

Víkendové semináře

Víkendové semináře pro veřejnost tímto končí. Od července se můžete těšit na úplně nový cyklus přednášek.

Vyhledávání

Hledat v článcích 1271672657124451911_0.png