Magie láskyMagie lásky

Magie lásky neboli milostná magie patří k neoblíbenějším druhům čarování. S pomocí magie lásky si můžete přitáhnout svou spřízněnou duši, obnovit domácí mír nebo ochránit vztah, přidat vášeň nebo se zbavit vazeb k minulým partnerům. Rituály na zrušení milostných kleteb a uhranutí a na přitáhnutí lásky si můžete vyzkoušet v praxi na semináři Magie lásky.

Rituály s voodoo svícemi ve skle 

Sedmidenní voodoo svíce ve skle

Americké "voodoo" svíce ve skle s tajemnými symboly štěstí a zaklínadly patří k tomu nejzajímavějšímu, s čím se můžeme setkat v čarodějnických obchodech. Málokdo přitom přesně ví, jak se s nimi zachází, k čemu slouží a jak se s nimi věští. Na všechny tyto otázky by vám mohl zodpovědět nový článek ze série o magických svících.

Velkým svícím ve skle se často říká "devítidenní svíce", protože se prapůvodně jednalo o katolické svíčky s modlitbou ke svatým, které prosebník opakoval každý den v průběhu 9 dní. Tyto naléhavé žádosti k bohu a svatým jsou známé pod svým latinským názvem "novena" (z "novum" = devět) a v mnoha částech světa jsou stále velmi oblíbené. Předmětem noveny byl většinou nějaký případ nebo záležitost, pro kterou opravdu potřebujete pomoc až shůry. Nepřekvapí nás tudíž, že se k nim často přimíchalo také něco lidového okultismu a původních indiánských domorodých tradic. Mezi oblíbené svaté prosebníků patří například Svatý Antonín, za života velký mág, který konal zázraky, nebo svatý Juda Tadeáš - patron ztracených případů! Mnoho svící nakonec obsahovalo více zaříkání a modliteb na konkrétní záležitost než vzývání svatých a odsud byl už jen kousek ke vzniku pestrobarevných magických svící jako Magnet na peníze (v eshopu) nebo Vrať kletbu (v eshopu).

Mimochodem, badatelé tvrdí, že katolíci prapůvodně vzali svoje devítidenní pobožnosti ke svatým - jak jinak! - z předkřesťanských, pohanských zvyků starého Řecka a Říma, kde bylo zvykem devět dní uctívat mrtvé. Celá tradice je tedy překvapivě stará, a to něco vypovídá o její síle a moci.

Zvratná svíce a svíce na otevření cesty
Tyto svíčky ve skle se těší velké oblibě mezi čaroději a věřícími v USA a po celé Latinské Americe, odkud se dostávají do Evropy. Narazíme na ně na oltářích spiritistů, vyznavačů voodoo, santerie, obeah, palo mayombé a dalších karibských kultů, ale i u věřících katolíků a lidových čarodějů (hoodoo).

Aby toho zmatku nebylo málo, ty samé svíce jsou často známé jako "sedmidenní svíce" nebo "pětidenní svíce"! Jak je to možné?

Sedm dní trvají tradičně okultní rituály, při kterých se postupně vzývají síly sedmi archandělů nebo sedmi planet v průběhu jednoho týdne (více o Vlivu planet na dny v týdnu), které známe ze západní magie. Je tedy vcelku logické, že se tyto tradice mísily a lidé používali "všechno, co by mohlo fungovat" současně. Sedmička i devítka jsou navíc pokládány za mocná magická čísla. (Více o Magii čísel.)

"Pětidenní svíce" dostaneme, necháme-li svíčky ve skle vyhořet na jeden zátah, tedy nebudeme-li je zhasínat, vydrží nám hořet asi pět dní. Vtip je samozřejmě v tom, že noveny a planetární rituály se většinou provádějí tak, že se svíce nechá vyhořet každý den kousek, opakují se u ní modlitby, a pak se zhasí. U skleněných svící magického typu je však důležité, abychom je nechali vyhořet najednou celé.

Voodoo kněží hovoří o tom, že skleněná lahev, která se zahřeje, vytváří energetický komín, který silně táhne a vytváří jakýsi průchod mezi oběma světy, světem lidí a duchů. Modlitby a zaříkání se prosloví jen jednou, když se svíce připravuje a zapaluje. V dalších dnech, kdy svíce hoří, se pozorují znamení na skle a ve vosku, které za sebou zanechává.

Jak se tedy svíce ve skle připravují a jak se s nimi věští?

Rituály svíčkové magie s magickými pyramidami 

Magické pyramidy

Pyramida patří k nejznámějším magicko-mystickým symbolům. Nepřekvapí nás protože, že mezi množstvím svíček, které jsou vhodné k rituálům svíčkové magie, nalezneme tradičně i magické pyramidy.

Tyto svíčky začaly být populární na počátku 20. století v USA, kde tamní čilý obchodní duch dokázal propojit nové technologie, které umožnily barvení a odlévání svíček, s tradicemi katolických modliteb, u kterých se pálili svíce a k tomu se přimíchalo něco lidového okultismu a domorodých tradic. Vznikla populární tradice "svíčkové magie". (Více v tomto článku o principech svíčkové magie.)

Dnes si ukážeme jednoduchý rituál, ke kterému se hodí předpřipravené svíce s magickými oleji, které nabízíme v eshopu (zde), nebo s trochou improvizace i jakékoliv pyramidové svíce.

Uhranutí zlé okoV posledním článku na téma milostné magie, kterým byl návod na rituál usmíření, jsme se zmínili o milostném uhranutí a posedlosti. Ta rozhodně není jenom námětem písní, legend a filmů - síla uhranutí je docela reálná a pokud ji nesponzorujete včas, může váš osobní život pěkně zhatit.

Zdrojem takového uhranutí může být sokyně, tchýně nebo závistivá kamarádka, bývalý manžel nebo si jej dokonce můžete způsobit i sama. Odkud se berou, jak se milostná uhranutí projevují a jak se od nich očistit, o tom všem je dnešní článek.

Rituál na usmíření 

magický rituál na smířeníVětšina čarodějů vám řekne, že rituál na usmíření mezi milenci nemá smysl vykonávat, pokud se dotyčný daleko odstěhoval a kontakt mezi vámi pohasl docela. Důvěřujte svojí intuici a než se rozhodnete k rituálu, žádejte o vyšší vedení, například formou modlitby. Důvodem vašeho rozchodu může být, že vyšší moc má pro vás jiný, lepší plán, který byste nemoudrým vměšováním se svými kouzly mohli překazit.

Teprve poté, co jste nějakou dobu sledovali znamení, provedli věštbu nebo si nechali věštbu udělat, začněte s tímto rituálem, a to tím, že se očistíte od veškerých cizorodých vlivů a negativních emocí. Můžete k tomu zvolit rituální koupel v soli.

Rituál se hodí také pro usmíření a zlepšení rodinných vztahů a získání přízně osoby, která je pro vás důležitá, nemusí jít i milostného partnera.

Jak si správně přát partnera 

Magická lampa přání
V předchozím článku jsme prošli tři kroky, které otevírají cestu k naplněné a šťastné lásce. Každý, kdo to s tímto cílem myslí vážně, by měl nejprve rozjímat nad svojí vztahovou minulostí a vytěžit z ní několik ponaučení - co již nechce opakovat, co by rád znovu zažíval, a které vzorce se mu stále znovu opakují.

Pokud tyto seznamy ještě nemáte, určitě se k předchozímu článku vraťte, protože - nebudu vám lhát - když se člověk pustí do čarování na nového partnera, a má přitom nevyřešenou minulost, výsledky jej často nepříjemně překvapí. Z kouzelného prince se vyklube ropucha a nakonec zjistíte, že má nejhorší vlastnosti vašeho otce, matky, a všech bývalých!

V dnešním pokračování technik, které vycházejí ze semináře Magie lásky, si povíme, proč nefunguje proslulý "nákupní seznam" požadovaných vlastností ideálního partnera, který nám doporučují si vizualizovat různé duchovní knihy a čím jej můžeme při čarování nahradit. Připraveni? Tak jdeme na to!

Tajemství magie lásky 

Rituál magie lásky

O magii lásky jsem dosud psala jen to, jak se nezaplést s černou magií, a proč obvykle nefunguje snažit se někoho přimět pomocí kouzel, aby nás miloval nebo vzal nazpět. Je tedy ta magie lásky vůbec k něčemu? Rozhodně! A může být i bílá.

V dnešním článku bych vás ráda provedla třemi kroky, které vycházejí ze stejnojmenného semináře, a představují nejpřímější cestu k naplněné a šťastné lásce. Nezáleží na tom, v jaké životní fázi se nacházíte. Těchto pár kroků tvoří ingredience úspěšného kouzla, a každý je bude potřebovat v jiném poměru.

Proč nefunguje magie na navrácení partnera 

Elixír lásky

Možná vás to překvapí, ale možná vůbec nejčastějším důvodem, proč lidé vyhledávají čarodějnice, jsou rituály na usmíření nebo navrácení partnera. Dostávám takových poptávek každý měsíc pár, a obvykle je rovnou odmítám. (Většinou proto, že lidé, kteří něco takového chtějí, jsou příliš rozrušeni na to, aby se s nimi dalo rozumně jednat a skutečně se zařídili podle obdržených rad, což je nezbytné.)

Skutečným důvodem odmítnutí však je vědomí, že tato kouzla, bez ohledu na to, co se vám černí mágové mohou snažit namluvit, nemohou v 80 % případů fungovat. Nemohou fungovat z prostých a zjevných důvodů, které bych dnes chtěla nastínit.

Bude to i další díl z Pamětí čarodějnice, jelikož shodou okolností jsem se v poslední době vyskytla na obou stranách nešťastného trojuhelníku: v pozici té, která odešla a nechtěla se vrátit, a v pozici té, která se chtěla vrátit a už to nešlo.

Kvalitní partnerské vztahy, Miroslava Holoubková 

Přiznám se, že když jsem poprvé otevírala knihu o vztazích, vydanou vlastním nákladem, jejíž autorkou je česká astroložka a poradkyně, byla moje očekávání spíše skeptická. Většina knih tohoto typu, které se mi dostaly do rukou, byly totiž plné lidových mouder, esoterických "pravd" nebo špatně skrývané propagace autora.

Jaké příjemné překvapení. Kniha paní Holoubkové mne velmi příjemně překvapila, dokonce bych řekla nadchla, protože neobsahovala ani jedno ze jmenovaného.

Naopak, pokud styl autorky něčím vyniká, je to určitá střízlivost a naprostá "ne-esoteričnost". O astrologii se v knize dočítáme na jediném místě, v kapitole o životních obdobích a krizích. O duchovnu se zmiňuje pouze v souvislosti s typickými problémy ve vztahu ("Manžel se připojil k sektě" "Partner nesdílí duchovní učení").

Černá a bílá magie lásky 

Milostná magie, označovaná také jako magie lásky nebo červená magie, patří mezi mezi nejžádanější služby čarodějů po celém světě. Doklady o ní nacházíme od úsvitu lidských dějin.

Tento článek pojednává o speciálních výzvách, které tato magie a přináší a proč je tak těžké nedostat se na pole černé magie. Jak se vůbec liší černá a bílá magie lásky? A co nám mohou přinést?

Vodou Love Magic, Kenaz Filan 

vodou-love-magic-kenaz-filan.jpg

Vodou Love Magic: A Practical Guide to Relationships, Love and Sex, Kenaz Filan, Destiny Books, 2009.

Profil knihy na Amazon.com

Druhá kniha autora Příručky haitského voodoo představuje originální svépomocnou příručku v oblasti vztahů, lásky a sexu. Učí, jak si tuto oblast života vylepšit s pomocí duchů voodoo, zvaných Lwa. Autorem je povolaná osoba, zasvěcený kněz voodoo Kenaz Filan. Ten vedle toho pracuje jako editor známého pohanského časopisu, což knize dává čtivost a srozumitelnost, kterou ocení zejména ti, kdo o tématu dosud nic nevěděli.