Význam barev v magii

jakou barvu svíce vybrat na rituál?

Barvy v sobě nesou jedinečnou vibraci. Působí na psychiku, na emoce i na chování druhých lidí. Dnes se působením barev na psychiku a zdraví zabývá dokonce věda (kolorterapie) a využívání se v terapii.

Dávno před tím, než McDonald obarvil svoje zdi na oranžovo, aby povzbudil chuť k jídlu, a než kanadské věznice vymalovali na růžovo, aby tak zklidnili agresivitu vězňů, čarodějnice vybíraly svíce a kameny pro svá kouzla podle barev.

Svíce v kostele se pálí jenom bílé. Černé svíce má mnoho lidí spojeno s temnými legendami, a nesáhli by po nich vůbec. Jaká učení za tím stojí a jak můžeme využít sílu barev také pro svoje rituály, léčení a povzbuzení?

Čtěte nový článek o magii barev a jejich esoterických korespondencích (souvztažnostech), jak mne je naučili čarodějky a mágové za patnáct let, co se zabývám čarodějnictvím. Některé tradice vás dozajista překvapí.

Čarujeme s barvami

Magické významy barev hrají nejvýznamnější roli samozřejmě ve svíčkové magii.

Při výběru vhodné svíce se řídíme zvoleným cílem rituálu a volíme barvu svíce, která nejlépe koresponduje s povahou našeho čarování.

Čarováním se svíčkami to však zdaleka nekončí. Barevné korespondence - tedy nauku o souvztažnostech - můžeme využít i v mnoha dalších situacích:

  • při volbě barva našeho rituálního roucha
  • při výběru magických kamenů, amuletů a talismanů
  • můžeme zvolit také papír, na který naše přání-kouzlo napíšeme, nebo barvu inkoustu
  • vyrábíme-li si magický váček, zvolíme napřed jeho barvu
  • můžeme barvy využít při výzdobě oltáře

Tvořivosti se meze nekladou. Jedním z nejoriginálnějších způsobů, jak nechat působit barvy je... volba spodního prádla! Mí učitelé přísahají na to, že červené dodává sílu a ochranu a bílé je nejlepší na cvičení jógy.

Čarodějnice se shodují v tom, že ideální na rituály jsou svíce celobarevné (probarvené skrz naskrz). V nouzi však poslouží i svíčka z drogerie, která je bílá a v barvě jen po povrchu máčená. největší význam toto má u černých svící, které by, z podstaty věci, uvnitř bílé být neměly. (Tip: Klasické celobarevné svíčky seženete ve všech klasických barvách u nás v eshopu.)

Bílá barva v magii

Bílá je nejčastější barva svící. Je univerzální a v naší kultuře nejvýznamnější duchovní barva. Představuje vše čisté a posvátné. Považuje se za univerzální barvu, to znamená, že může nahradit jinou chybějící svíci nebo doplnit. Používá se velmi často při různých náboženských obřadech, k osvětlení oltáře, pro ochranu a očistu. Pokud se používá pro očistu, sledujeme, zda se na ní neobjevuje tmavý film. To bývá pokládáno za znamení přítomné negativity. Bílá je také dobrá v situacích, kdy potřebujeme, aby se vyjevila pravda a může být proto skvělou volnou k zastavení pomluv.

Červená barva v magii

Červená byla v mnohých starověkých kulturách magickou barvou číslo jedna. Představuje krev ve obou jejích základních významech: jako nositelku života a vitální síly a jako symbol sexuální vášně. Je proto nejoblíbenější volbou pro milostnou a sexuální magii. Také se dává nemocným pro posílení. Používá se u kouzel, kde je potřeba něco přitáhnout, pro obranu proti nepříteli. Dodává nám odvahu. Naopak je třeba se jí vyhnout všude tam, kde je potřeba vášně zchladit a hrozí otevřený konflikt.

Oranžová barva v magii

Oranžová je vibrující barva plná optimismu a dobré nálady. Používá se tam, kde potřebujeme nadšení, přátelství, stimulaci, přitažlivost. Přináší dobře naladěné lidi a dobré věci do života.

Zlatá barva v magii

Zlatá představuje symbolicky zlato, nejušlechtilejší a nejdražší kov. Dokáže přinést rychlé štěstí ve finančních věcech, mír do domácnosti a používá se i pro zvýšení psychických schopností. Na více přízemní úrovni je užitečná při hledání zaměstnání. Díky své souvislosti se znamením Lva a se Sluncem ji také lze použít pro tvůrčí činnost, když například něco vytváříme a chceme se svým uměním uspět.

Žlutá barva v magii

Žlutá je oblíbená barva, spojená s živlem vzduchu a se Sluncem. Používá se na množství účelů, hlavně tam, kde je zapotřebí rychlá změna, protože vzduch je rychlý. Pomáhá obchodu a intelektuálním schopnostem, družení se a dobrým kontaktům, sebevědomí a zažehnání zlého.

Zelená barva v magii

Zelená je velmi oblíbená a nejvíce používaná pro finanční magii, magii peněz, hojnost a prosperitu. Vládne jí Venuše a tak se s úspěchem používá pro materiální záležitosti, plodnost, dobré zdraví, obnovu ale také v případě, kdy potřebujeme něčí spolupráci a štědrost. Hodí se do všech situací, kdy potřebujeme celkovou harmonii a rovnováhu sil. Říká se, že zelenou nelze použít k záškodné magii.

Modrá barva v magii

Modrá se často používá na léčení a duchovní cíle, pro uklidnění situace a agresivity, jelikož souvisí s živlem vody. Indigová se někdy používá pro spoutání škůdce a zastavení pomluv a obnovení dobré pověsti. Je zajímavé, že v americké magii se spojuje právě spíše s melancholií a negativitou a v rituálech se příliš nepoužívá.

Fialová barva v magii

Fialová, zejména purpurová (bordó, nachová) je barvou moci, představuje sílu mysli a charisma. Používá se na ovlivňování druhých, pro posílení vlastní magie a rozvoj psychických schopností. Představuje královský majestát a vznešenost, používá se také pro zbavení negativních sil.

Černá barva v magii

Černá patří mezi oblíbené barvy, přestože nepanuje shoda o jejím přesném využití. Bez pochyby se používá k negativní magii, jejímž cílem je druhého spoutat, vytrestat a pro vyvolávání temných sil. Stejně tak se ale používá v mnoha vážných případech vymýtání a magické obrany. Přecitlivělé osoby by černou neměly používat.

Některé méně často používané barvy zahrnují růžovou, pro lásku a přátelství a obměkčení osoby, šedou pro neviditelnost a vyklouznutí z problému nebo hnědou pro léčení domácích zvířat a ochranu domova.

magická kočka

Odebírejte školu magie


Dostávejte každou sobotu večer novou lekci magie do své e-mailové schránky spolu s týdenní věštbou a lunárním kalendářem.

Komentáře

Naučte se magii

Připojte se k 9 046
odběratelům
Čarovného zrcadla.

Dostávejte zdarma každou sobotu večer předpovědi na úplněk a novoluní, návody na kouzla a rituály, týdenní věštbu a jiné články.

Prohlédněte si poslední vydání:

Z nabídky eshopu

Navštívit eshop

Právě vyšlo

tarot-kniha-noira.jpg

Tarot: Hra Osudu

Věštění nemusí být vážné ani nemusí být těžké. První kniha na trhu o oblíbeném zvyku tahat si jednu tarotovou na den vám ukáže cestu k tomu, jak můžete i vy začít ve svém každodenním životě hovořit s kartami.

Více o knize

Víkendové semináře

Přednášky s večírkem

Vyhledávání

Hledat v článcích 1271672657124451911_0.png