Magické pomůckyMagické pomůcky

Články, které pojednávají o rituálních pomůckách, magických nástrojích a předmětech, používaných pro práci s energií. K těm základním patří dýka, magická hůl, pohár nebo kotlík, pentakl a kadidelnice. Žádná čarodějnice se neobejde bez svící, vykuřovatel a amuletů.

Víkendový seminář

Termíny:

  • 1. a 2. únor, sobota 10:00-17:00, neděle 10:00-15:00, 2 VOLNÁ MÍSTA

Místo konání:
Čajovna Šamanka v Praze 2, Hálkova 8 (popis cesty níže)

Oblíbený seminář plný praktických tipů pro domácí rituální magii se bude konat přímo o jednom z velkých pohanských svátků našich předků. Hromnice jsou spojeny s očistou a žehnáním svící, projdeme si tedy speciálně očistné techniky s vodou a nahlédneme hlouběji do svíčkové magie.

Otevřený večerní klub, určený všem zájemcům o duchovní život a osobní rozvoj, který připravujeme na rok 2014.

Více o těchto večerech

Místo a čas

Říjen 2014. Hostitele hledáme.

Program říjnového kruhu

Germánské pohanství

Magický deník a jak si ho vést 

magický deník

(c) Sarenth, z aglického přeložil David, do češtiny převyprávěla Noira, 2012.

Pozn.: Mnoho čarodějnic pod pojmem kniha stínů rozumí magický deník.

Jak jste si již všimli, v mnoha různých knihách, seminářích nebo ve výcviku se doporučuje vést si deník. Já od střední školy neměl žádného učitele, který po mě vyžadoval vedení deníku, a tak jsem tyto dovednosti utěšeně zapomněl a začal jsem se k nim vracet až v době, kdy jsem se začal zabývat pohanstvím a magií. To, co vám dále představím, není žádné odborné pojednání na téma nebo "správný návod", ale souhrn zkušeností, co a jak fungovalo pro mne. Tedy, co je magický deník a jak si jej vést, abyste z něj měli maximální prospěch.

Druidská hůl 

druid_s_holi_0.jpg
(c) Rachel Kremer z galerie Elfwood, 2007

Z anglického originálu od Iana Corrigana z tradice Ár nDraoícht Féin přeložil David, korektury Noira, 2010.

Ve starověkém obraze druida neexistuje více ústřední symbol druidství, než je hůlka, hole či žezlo. I když hole jako symbol nesou dnes velkou kulturní zátěž, pro naši práci je prospěšné odstranit všechny tyto nánosy ve prospěch ve prospěch starobylejšího chápání holi. Mnohé příběhy a tradice odkazují na různé žezla, hole, hůlky čarodějů, vládců, heraldů a bardů. V mém připravovaném výcviku druidského mysticismu je Hůl ústředním nástrojem druidovy praxe a my si teď ukážeme několik způsobů, jak k Holi můžeme přistupovat.

Hůl jako Přací hůlka

Existuje mnoho příkladů užití hole či svazku holí v rituálech, kde reprezentují přímo přání (či modlitbu) nebo se používají k invokaci. Svazek prutů (holí) býval držen kněžími v perských ritech, což se přeneslo do římských rituálů. Řekové používali pouze jednu hůl, která byla v rukou kněze a bývala uchovávána u oltáře. Zdá se, že u starých seveřanů to bylo obdobné, protože příběhy popisují druidy s holemi z posvátných stromů.

Vaše vlastní Slat Draoi (druidská hůl) je nástroj, kterým vysíláte svůj hlas do Zásvětí. To můžete přirozeně učinit svým vlastním hlasem a mocí, ale hůl funguje jako zesilovač a pochodeň.

Garde - ochranná magie voodoo 

voodoo-panenky_1.jpg

Jako gardé se ve voodoo označuje ochranná či obraná magie. Má různé vnější formy, většinou se jedná o ochranný amulet, šperk nebo šátek nošený na těle. Svého nositele chrání proti černé magii (kletbám, uřknutím, uhranutí) a zlým myšlenkám druhých lidí.

Amulety a talismany 

Dcera vlků, 2007. Korektury Noira.

talisman-leonardo-clovek_0_0.jpg

Amulet, talisman - definice:

– amulet je předmět charakteru ochranného, má chránit před magickými útoky a nehodami
– talisman slouží jako rituální předmět při magických praktikách

Praktická magie, Draja Mickaharic 

prakticka-magie.jpg

Praktická magie, Draja Mickaharic, Pragma, 2001.

V této knize se čtenář dozvídá, jak začít s magickou praxí. Jak magie funguje? Čím se liší od sebe různé druhy magie? Kterým magickým systémem bychom se měli zabývat – tak zvanou nízkou nebo vysokou magií, živlovou nebo přírodní?

Mickaharic odpovídá na všechny tyto otázky a připravuje čtenáře na jeho vlastní magickou praxi.

Mezi řádky čtenář získává široký rozhled po současných magických systémech a náboženských směrech, v nichž se magie na Západě praktikuje. Kniha obsahuje některá základní cvičení a návody.

V závěr autor vyzývá adepta k tomu, aby si vedl o svých magických operacích podrobné záznamy, neboť "Každého, kdo se rozhodne provozovat magii, bude neustále pronásledovat pokušení iluze a sebeklamu. Pouze mág, který se ke svým magickým pokusům a jejich výsledkům staví objektivně, i může být jist, že dosáhl takového stupně úspěšnosti, která mu umožňuje dosáhnout všeho, oč kdy usiloval."