Lunární kalendářLunární kalendář

Astrologické předpovědi pro úplňky a novoluní. Tipy, jak využít jedinečnou magickou moc každého úplňku a novu a naladit se na přírodní cykly. Odebírejte lunární kalendář každý týden do své schránky, přihlásit se můžete zde. Vychází také na naší Facebook stránce Čarovné zrcadlojako inspirativní grafiky.

Novoluní v rybách

Novoluní 9. března ve znamení mystických Ryb se odehraje za úplného zamění Slunce v některých částech světa. Ryby jsou patronem mysticismu, karmy, minulých životů, skrytých talentů, smyslu života, pod svojí vládou mají vše duchovní a všechny situace, ve kterých nejsme svými pány. Právě v těchto oblastech může dojít o novoluní k zajímavému vývoji.

Ryby jsou znamením iluzí, snů, filmových a fotografických umění a všeho, co je "krásnou lží". O tomto novoluní se někteří z nás mohou probudit ze své noční můry rovnou do splněných snů - a nebo naopak. Pocit, že žijeme svůj sen, se může obrátit v kruté vystřízlivění, že to, co bylo "příliš hezké na to, aby to byla pravda", je ve skutečnosti spíše noční můra!

Každý nov představuje restart energie, umožňuje odhodit zátěže a začít nový cyklus. (Více o magii novoluní.) Toto novoluní přináší impuls ke smíření a zve nás k tomu, abychom bděle pozorovali různé lži a deziluze, které se před našima očima budou odvíjet, možná v celospolečenském měřítku. Vystřízlivění z duchovních učení a autorit je docela pravděpodobné.

úplněkÚplněk 22. února ve znamení Panny přináší zvláštní napětí a současně potenciál k léčení našich úzkostí a strachů, nebo obav, které můžeme mít o někoho jiného. Kořeny těchto úzkostí budou odhaleny - a nebo někoho vženou do zoufalých, matoucích nebo nerealistických rozhodnutí, doufejme, že ne přímo vás!

Každý úplněk znamená vyvrcholení energie, vrhá světlo na hlubinu našich emocí a věci vyvěrají na povrch. (Více o magii úplňku.) Je to nejlepší čas pro rituály magie, neboť podvědomí a vědomí jsou právě v rovnováze, uvědomujeme si lépe, co cítíme, a co chceme, a dokážeme svoje psychické síly uvést do pohybu.

O tomto úplňku budou planety podporovat nalezení správné míry mezi chaosem a pořádkem. Může se vám podařit vylepšit něco v práci nebo jiným způsobem "zefektivnit" svůj život.

Únorové novoluní 

Novoluní ve Vodnáři

Novoluní 8. února ve znamení Vodnáře se nese v duchu proslulého citátu z filmu Americká krása: "Dnes je první den zbytku vašeho života." Heslem Vodnáře je svoboda, jedinečnost, svobodné sebevyjádření, oproštění se od stresu a konvencí. Kromě toho je patronem otevřeného prostoru, nejnovějších technologií a astrologie.

Každý nov představuje restart energie, umožňuje odhodit zátěže a začít nový cyklus. (Více o magii novoluní.)

Toto novoluní přináší svěžest a očistu a zesiluje energie aktuálního pohanského svátku hromnic. Mohli bychom říci, že toto novoluní nás zve k tomu, abychom obrátili list a zahájili úplně novou kapitolu našeho života.

Úplněk ve Lvu přináší touhu po sebevyjádření 

Msíc ve Lvu

Úplněk 24. ledna ve znamení Lva přináší napjatou energii, kde se potkává naše touha vyjádřit se, žít ze srdce a zazářit s dalšími aspekty situace. Budeme si klást otázku, v jakých ohledech možná děláme se sebou kompromisy, které dusí naše vnitřní světlo a bytostnou tvořivost, kterou v sobě všichni máme. Touha "ukázat se bez masky, ve svých pravých barvách" bude silná a může vyústit v konflikt s okolím nebo něčí uraženou ješitnost.

Každý úplněk znamená vyvrcholení energie, vrhá světlo na hlubinu našich emocí a věci vyvěrají na povrch. (Více o magii úplňku.) Je to nejlepší čas pro rituály magie, neboť podvědomí a vědomí jsou právě v rovnováze, uvědomujeme si lépe, co cítíme, a co chceme, a dokážeme svoje psychické síly uvést do pohybu.

O tomto úplňku bude ohnivá energie podporovat společenské akce, divadlo, vyprávění příběhů, práci s dětmi.

Novoluní v Kozorohu 

Měsíc vede naše sny

Novoluní 10. ledna ve znamení Kozoroha se nese v duchu plodných ambicí a vytrvalého vzestupu. Záležitosti rozvířené o posledním úplňku o vánocích se nyní podaří zkonsolidovat.

Každý nov představuje restart energie, umožňuje odhodit zátěže a začít nový cyklus. (Více o magii novoluní.) Toto novoluní je jako energie na mlýn našich novoročních předsevzetí o kterých možná stejně jako já cítíte, že letos nezůstanou jen u prázdných snů.

Energie Kozoroha je solidní, je příslibem vzestupu a zhmotnění vizí a přináší skvělé podmínky pro záměry a rituály, které se týkají zejména záležitostí kariéry a financí.

Magické novoluní 

novoluní

Každé dítě ví, že sabaty čarodějnic se slétají a čarují o úplňku. Druhou nejmocnější fází lunárního cyklu je nov (novoluní). Je to okamžik, kdy se na obloze doslova rodí nový měsíc (anglicky "New Moon").

V ten okamžik se Slunce a Luna protínají z našeho pohledu na stejném místě, nastává astrologická konjunkce, magické oplození ženského a mužského elementu. (O úplňku stojí Slunce a Měsíc proti sobě a vytváří větší dynamické napětí v přírodě.)

Stejně jako úplňky, novoluní mají svojí specifickou energii podle toho, v jakém znamení zvěrokruhu právě světelná tělěsa stojí. Novoluní přunásí koncentrovanou pozornost, a je portálem, který otevírá dveře novým věcem, které si cheme vtáhnout do života.

Kdo nemá čas čekat pokaždé do úplňku, nebo rád čaruje častěji, uvítá nový článek o magickém novoluní a jeho využití pro zvýšení síly vašich rituálů.

Těšte se také nově na příspěvky o blížících se novoluních každý měsíc na facebook stránce Čarovného zrcadla.

Vánoční úplněk v Raku uzdraví vnitřní dítě 

vánoční úplněk
Úplněk 25. prosince je pozoruhodný mnoha směry. Po 38 letech je to první "vánoční úplněk". Připadá na 1. svátek vánoční, který je v mnoha zemích středobodem vánočních oslav. Měsíc bude stát ve svém domovském znamení Raka, který vládne emocionálním poutům, rodině a domovu. Můžeme se těšit na velké vánoční dojetí - možná dojde na slzy. Čarovné postavení Neptuna může přinést okamžiky, kdy si nebudeme tak docela jistí, zda sníme či bdíme.

Měsíc představuje naši citovou stránku, naše vnitřní dítě, historii našich vztahů a vše, co jsme zažili. Měsíc je zásobárnou naší citové paměti. Astrologicky ovládá naše instinkty a zvyky. Ukazuje nám, jak potřebujeme, aby onás bylo pečováno, a učí nás pečovat. Když je Měsíc v Raku, naše vnitřní dítě potřebuje utěšit a obejmout.

Energie tohoto úplňku strašidelným způsobem zapadá do ročního období a slibuje možnost smíření nebo velkého odhalení v rodinných vztazích. Naše citová stránka bude rozjitřená, všechno budeme prožívat silněji, než obvykle. Nabízí se možnost spojit tento úplněk s některými se zvyků pro šťastný nový rok nebo věštěním v rodinném kruhu.

Prosincové novoluní ve Střelci nabité optimismem 

Měsíc novoluní ve střelci

Novoluní 11. prosince ve znamení Střelce dýchá optimismem a novou nadějí. Je to jeden z těch okamžiků, kdy můžeme roztáhnout křídla svojí mysli a nechat se vést svým vnitřním vizionářem. Toto novoluní budeme prožívat jako vytouženou ruku, podanou nám z temnoty předchozího období Štíra.

Každý nov představuje restart energie, umožňuje odhodit zátěže a začít nový cyklus. (Více o magii novoluní.) Toto novoluní je více, než kterékoliv jiné, výzvou k tomu, začít si představovat život, jak ho chceme a v rituálech se věnovat svojí dlouhodobé vizi.

Energie Střelce přidává smysl pro dobrodružství, ambice, touho po poznání a cestování. Využijme energii prosincového novu k tomu, abychom se přenesli přes staré zábrany a zaměřili se na to, co nás nabíjí a inspiruje.

Úplněk v Blížencích přináší odlehčenou mysl 

Měsíc v úplňku

Úplněk 25. listopadu ve znamení Blíženců přináší mentální nepokoj a zvídavou mysl. Můžeme zaznamenat nové zprávy, nečekaná setkání, nové názory a rozhovory, které nás ovlivní. Někdo může "vyložit karty na stůl" a šokovat nás. Stejně tak i my budeme vedeni proudem vzdušné energie k poznání, můžeme se cítit až nepokojní a cítit potřebu se projevit a vyjádřit.

Každý úplněk znamená vyvrcholení energie, vrhá světlo na hlubinu našich emocí a věci vyvěrají na povrch. (Více o magii úplňku.) Je to nejlepší čas pro rituály magie, neboť podvědomí a vědomí jsou právě v rovnováze, uvědomujeme si lépe, co cítíme, a co chceme, a dokážeme svoje psychické síly uvést do pohybu.

O tomto úplňku bude postavení planet podporovat mentální aktivitu, studium, čtení a psaní, lehkost a hravé vyrovnání se s tíživými otázkami. Bude se řešit na celospolečenské úrovni otázka naší jistoty a bezpečnosti a bude snazší, než kdy jindy, uvěřit něčemu, co není pravda.

Listopadové novoluní ve Štíru 

Magické novoluní

Novoluní 11. listopadu se odehraje ve znamení Štíra. Bude kradmé a tajemné, a věci se budou dít tentokrát hluboko pod povrchem. Znepokojivé pocity nás ponoukají k tomu, abychom se stali bdělými pozorovateli toho, co se děje uvnitř a dovolili odejít věcem, které nám již neslouží a nechali umřít v pokoji vše, co už v našem životě nemá místo. Škorpion je totiž, jako celá dušičková energie tohoto období, především poslem smrti a znovuzrození.

Každý nov představuje restart energie, umožňuje odhodit zátěže a začít nový cyklus. (Více o magii novoluní.) Toto novoluní je výjimečné ve svojí hloubce, která nám umožní zalovit až v hlubinách rodových kleteb, vazeb z minulých životů a rozlomit myšlenková pouta, do kterých jsem se přibližně před čtyřmi lety uvěznili sami.

O tomto novoluní postavení planet umožní dotknout se našich bolavých míst a vyléčit je a rozplést mnohaleté šmodrchy a uzly. Příležitost k nastartování štěstí budeme mít ve finančních záležitostech.