Úplněk v Blížencích přináší odlehčenou mysl

Měsíc v úplňku

Úplněk 25. listopadu ve znamení Blíženců přináší mentální nepokoj a zvídavou mysl. Můžeme zaznamenat nové zprávy, nečekaná setkání, nové názory a rozhovory, které nás ovlivní. Někdo může "vyložit karty na stůl" a šokovat nás. Stejně tak i my budeme vedeni proudem vzdušné energie k poznání, můžeme se cítit až nepokojní a cítit potřebu se projevit a vyjádřit.

Každý úplněk znamená vyvrcholení energie, vrhá světlo na hlubinu našich emocí a věci vyvěrají na povrch. (Více o magii úplňku.) Je to nejlepší čas pro rituály magie, neboť podvědomí a vědomí jsou právě v rovnováze, uvědomujeme si lépe, co cítíme, a co chceme, a dokážeme svoje psychické síly uvést do pohybu.

O tomto úplňku bude postavení planet podporovat mentální aktivitu, studium, čtení a psaní, lehkost a hravé vyrovnání se s tíživými otázkami. Bude se řešit na celospolečenské úrovni otázka naší jistoty a bezpečnosti a bude snazší, než kdy jindy, uvěřit něčemu, co není pravda.

Esoterické souvztažnosti listopadového úplňku

Přesný čas: středa 25. listopadu 2015 ve 23:45 v noci - půlnoční rituály jsou obzvláště posíleny!
Zvěrokruh: Slunce se nachází ve Střelci, Luna v Blížencích

Odlehčení od tíhy

Listopadový úplněk je nabitý silou dvou znamení zvěrokruhu, Blížence a Střelce, které spojuje všeobecný optimismus a lehkost myšlení. O tomto úplňku máme možnost profrčet otázkami a odpovědnostmi, nad nimiž bychom si jindy těžce lámali hlavu, a zahodit pomyslný batoh zodpovědnosti. Blíženec je "baťůřkář" zvěrokruhu, a Střelce ze všeho nejvíce zajímají nové myšlenky a poznání. Oba se rychle orientují v situaci, rádi zkoušej nové věci a vybočují z rutiny.

Využijme jejich náboj k tomu se o tomto úplňku osvobodit od rigidního myšlení a myšlenek, zasetých do našich hlav autoritami. Budete se cítit svobodnější a lehčí, když si napíšete všechny nesmysly, co povídal pan doktor, hlasatelka v televizi, sousedi nebo osoby v době vašeho dětství. Pěkně si je napište, vysmějte se jim, a pa je spalte.

Přestaňte být na sebe tak tvrdí a brát se tak vážně. Pokud chcete, můžete si nakreslit karikaturu něčeho, co vás v životě trápí a spálit ji také. Můžete nějakým způsobem navázat na, nebo dokončit to, o čem jste rozjímali před čtrnácti dny o novoluní.

Úplněk podporuje komunikaci a psaní všeho druhu, možná je tedy vhodný čas pro rituál na vaše studijní a obchodní úspěchy nebo napsat někam, kam jste se dlouho napsat chystali.

Pravdu nelze umlčet

Luna ve zvídavém znamení Blíženců v nás bude probouzet přirozenou zvědavost a touhu po poznání. Můžete se začíst do nové knihy, zpráv nebo si najít nové známé, se kterými budete vibrovat na stejné intelektuální vlně. V určité chvíli můžete pocítit frustraci z přehlcení informacemi a můžete mít pocit, že je snad nemožné se v tom vyznat. Můžete si dokonce povšimnout, že i lidé kolem vás spíše než Pravdě slouží různým cizím účelům a vlastnímu prospěchu.

Některé z vašich záměrů a plánů se mohou o tomto úplňku ukázat jako zmařené, protože nestojí na pevných základech. Buďte připraveni na to odhalit, která velká slova a velké sny jsou spíše vzdušné zámky a komu vlastně slouží. Připravte se na to, že můžete přistihnout sama sebe, jak jste uvěřili nebo věříte něčemu, co zdaleka není takové, jak se na první pohled jeví. Pokud něco zní moc dobře na to, aby to byla pravda, můžete se tentokrát spolehnout na to, že to pravda není.

Co se stane našimi novými jistotami?

Postavení planet s mnoha opozicemi a kvadráty - to jsou úhly, které znamenají protivenství a svár - bude opisovat současnou politickou situaci ve světě, kdy se vede boj o budoucí pilíře světa a naše jistoty obecně. Bude jimi pravda a svoboda, nebo se vzdáme svých svobod ve prospěch bezpečnosti? Okolo úplňku můžeme očekávat, že tato témata budou přítomna kolem nás všude.

Stejně tak i ve vašem životě může okolo úplňku vyvstat otázka, co je v něm trvalého, stabilního a na co se můžete spolehnout a co už ztratilo svoji sílu a pevnost.

Pozor na stihomam

Pod vlivem velkého mága zvěrokruhu, Neptuna, může být v těchto dnech obtížnější, než kdy jindy rozeznat zbožná přání od pravdy a fantazie od reality. V nepřehledném terénu nových myšlenek a informací se řiďme instinkty a selským rozumem - to, co vidíte, může být jen kouskem celé reality. Pokud zvažujete rozhodnutí zásadního ražení, vyčkejte s ním.

Lunární kalendář

Líbil se vám článek?

Odebírejte předpovědi na další úplňky a novoluní.


Komentáře

Naučte se magii

Připojte se k 8 612 odběratelům Čarovného zrcadla.

Dostávejte zdarma každou sobotu večer předpovědi na úplněk a novoluní, návody na kouzla a rituály, týdenní věštbu a jiné články.

Prohlédněte si poslední:

Z nabídky eshopu

Navštívit eshop

Právě vyšlo

tarot-kniha-noira.jpg

Tarot: Hra Osudu

Věštění nemusí být vážné ani nemusí být těžké. První kniha na trhu o oblíbeném zvyku tahat si jednu tarotovou na den vám ukáže cestu k tomu, jak můžete i vy začít ve svém každodenním životě hovořit s kartami.

Více o knize

Festivaly

Víkendové semináře

Přednášky s večírkem

Vyhledávání

Hledat v článcích 1271672657124451911_0.png