Duchovní literatura

Z našeho nakladatelství

Obálka knihy Tarot hra osudu

Tarot: Hra Osudu na každý den

Anima Noira (2. vydání)

Věštění nemusí být vážné ani nemusí být těžké. První kniha na trhu o oblíbeném zvyku tahat si jednu tarotovou na den pochází z pera mladé čarodějnice. Ukáže vám cestu k tomu, jak můžete i vy začít ve svém každodenním životě hovořit s kartami – a občas začnou karty hovořit k vám.

Každý den vám jedna vytažená karta přinese další dílek pro pochopení vašeho osudu, jednu odpověď nebo varování týkající se vašeho dne.

Autorka knihy si po dva roky psala deník a sledovala, jaké události, lidé, sny a znamení ji provázejí po vytažení jednotlivých karet. Vy si teď můžete vzít do ruky její deník a začít rozvíjet svůj šestý smysl.

Naučíte se vidět příležitosti ve svém životě a odvracet hrozby. Současně se hravou formou se dozvíte tradované významy všech 78 karet Tarotu – trumfů, pohárů, mečů, holí a mincí.

Poznáte své příznivé a nepříznivé dny a v událostech každého dne začnete vidět nové souvislosti. Každá karta dne vás vybídne k zamyšlení a k tomu, abyste se chopili nějaké příležitosti ve svém životě. Kniha je proložena střípky okultních učení, přináší tipy a rozhodně se u ní nebudete nudit. Je totiž po hříchu zábavná!

"Jediná kniha o tarotu, která cituje z Bible, Terminátora a z Johna Lennona."

Prvních 30 stran z knihy si můžete stáhnout a přečíst ve formátu PDF:

Stáhnout úryvek

Součástí úryvku jsou tyto kapitoly:

 • I cesta je někdy cíl
 • O smyslu věštění
 • O zvyklosti tahat si karty na různá časová období
 • Karty dne, měsíce a roku
 • Léčba přítomností
 • Je tato hra nebezpečná?
 • Osud je hra

Popisky jednotlivých karet také vycházejí od 1. ledna 2016 každý den v náhodně vylosovaném pořadí v rubrice Významy tarotových karet, a to až do 18. března. K

Knihu si také můžete objednat v brožovaném vydání a nechat podepsat od autorky na našem eshopu, stačí přidat zprávu k objednávce. Na produktové stránce knihy de najdete také další zajímavé materiály, jako zkušenosti čtenářů s knihou a video recenze.

Na pultech knihkupectví se kniha objeví v průběhu března či dubna. Naše knihy distribuuje Kosmas, s.r.o.

Prohlédnout v eshopu

Ostatní knihy ke stažení

 • Psychologie a svépomoc
 • Spiritualita
 • Pohanství
 • Ženství a bohyně
 • Tradiční okultismus
 • Wicca

Pod nimi na stránce najdete všechny ostatní druhy souborů.

Magická koule

Psychologie a svépomoc

Jedovatí rodiče - kniha "Když nám rodiče ničí život" o tom, jak se v dospělosti vyrovnat s odkazem své původní rodiny a osvobodit se od něj může být tou nejzásadnější knihou, která vám pomůže začít žít nový život.
1. kapitola (PDF) byla doprovozena článkem Jedovatí rodiče
2. kapitola (PDF) byla doprovozena článkem Na cestě z moci jedovatých rodičů
3. kapitola (PDF) byla doprovozena článkem Když rodiče ovládají svoje dospělé děti
4. kapitola (PDF) byla doprovozena článkem Démon alkoholu v rodinách
5. kapitola (PDF)
6. kapitola (PDF)
7. kapitola (PDF)
8. kapitola (PDF)
9. kapitola (PDF)
10. kapitola (PDF)
11. kapitola (PDF)
12. kapitola (PDF)
13. kapitola (PDF)
14. kapitola (PDF)
15. kapitola (PDF)

Kniha je také dostupná celá v anglickém originále (Toxic, Parents, PDF)

Citové vydírání Vyšlo jako příloha k článku Jak poznat psychického upíra. K tématu doporučuji celou rubriku o psychických upírech. (PDF)

Pohanství

Pohanské časopisy u nás a jinde jsou pojednány na zvláštní stránce.

Paganism 164 kB [PDF] Heslo z odborné encyklopedie o současném náboženství, oddíl o moderním pohanství.

Tradiční okultismus

Na Internetu existuje řada knihoven, zaměřených na ceremoniální magii a okultismus:

 • Ta nejrozsáhlejší Sacred Magick, je z části placená a opravdu pěkně strukturovaná.
 • Doporučuji knihovnu Veritas Society.
 • A pokud neznáte, legendární český server Grimoár.cz, respektive jeho mezinárodní anglickou knihovnu.

Wicca

Maiden Moon Wicca, 1,74 MB [PDF]
Simon Craft (pseudonym), volně dostupná e-kniha ve spolupráci s Pagan Clergy Association. Z předmluvy (volný překlad):

"Kniha je pojmenována podle panenského aspektu bohyně, protože doufá v určitý idealismus; je průvodcem pro samostatně praktikujícího, pokrývá i citlivé otázky, kterým se řada autorů vyhýbá aby byli "politicky korektní", není ve stylu mnohých knih 90. let "čarodějnicí snadno a rychle", není zamýšlena jako definitivní droj o Wicce, ale jako dosti pevný a široký odrazový můstek, ať už si vyberete samostatnou eklektickou praxi nebo jakoukoliv tradici."

Tuto útlou knížku lze jedině doporučit všem zájemcům o wiccu. S úspěchem čistí různé mylné představy, je čtivá, jde k věci, obsahuje i jedno až rouhavě vtipné místo. Celou knihou nás provází postavička čaroděje Simona, který má svoje rámečky "Simon says.." a komentuje názorem autora. Nepřehlédněte je, jsou k věci. Také rámečky s drakem komentují z perspektivy Dragon Tradition Wiccy.

Dragon Tradition Wicca, Dračí Wicca, 272 kB [PDF] - Z úvodu:

"Dračí tradice Wiccy vznikla proto, aby naplnila volání po wicanské tradici, která by si odpovídala s osobností a podněcovala eklektickou volbu, aniž by ztratila kontakt s duchem Wiccy. Byla pojmenována dračí, protože je novou tradicí s důrazem na sílu, čest a sebeurčení. Zjistíte, že dračí Wicca není pohřbená pod přísnými archaickými pravidly, ani neplave ve středověkých kdesi-cosi. Dračí tradice zahrnuje přírodu a magii vpravdě wiccanským způsobem , který ale zůstává pružný a jasně definovaný."

Učebnice Wiccy, 558 kB [PDF] - Tato kniha představuje materiály pro kurs Wiccy, který se jeho autoři uvolili publikovat. Pokud hledáte ucelený zdroj o Wicce pro vlastní praxi, je tato kniha pro vás to pravé. Pokrývá mnoho témat vcelku zdařile.

Witchcraft Today 394 kB [PDF] Slavná Gardnerova kniha z r. 1954 v původním znění. Česky vyšla jako Moderní čarodějnictví v roce 2010 v nakladatelství Grada. Gardner zde představil svoji tezi o přežití čarodějnictví a popsal jeho soudobou praxi.

Alexadrijská kniha stínů 740 Kb [PDF] a Gardneriánská kniha stínů 250 kB [PDF] jsou komentované výbory ze sebraných spisů rané praxe Wiccy. Alexander Sanders byl Gardnerův nejslavnější následovník, který rozšířil Wiccu po evropském kontinentě. Vedou se spory o tom, kolik z tradiční Wiccy vlastně bylo vyzrazeno. Řada autorů byla obviněna z porušení iniciační přísahy zachování tajemství. Slyšela jsem z důvěryhodného zdroje domněnku, že není nic z tradiční Wiccy, co by se "nedalo najít na Internetu, když člověk ví, kde hledat." Samozřejmě pouhé ukořistění textů, i kdyby šlo o skutečnou knihu stínů soudobého iniciovaného wiccana, nemůže nahradit osobní vztah učitel - žák, pěstovaný v iniciační Wicce a praxi v covenu. Gardnerovy texty jsou místy velmi sebestylizující a psané jakoby zastaralým jazykem, aby jim dodal na starobylosti.

Wiccanské rituální pomůcky

Pamflety proti magii

Breaking the Spell: Hidden Traps of Wicca 155 kB [PDF] Brožurka americké křesťanské organizace zaměřená na mladé dívky, varující před Wiccou a vysvětlující základní teologické rozdíly. Pochází ze série výchovných brožurek pro mládež. Mimo jiné se v sérii setkáváme s tématy jako pornografie, homosexualita, anorexie... a Wicca.

Příručka pastora 16 kB [PDF] Výcviková příručka pro protestantské duchovní slouží jako ukázkový příklad dosti odrazujícího fanatismu, který vidí celý svět v duchu věčného zápasu Boha a Satana. Doporučuji pasáž o ženách-čarodějnicích, které zneužívají sexu, aby odvrátily své muže od Krista.

Bohyně a ženství

Kniha Bohyně, 487 kB [PDF] - Z anglického originálu "Book of the Goddess", Anna Livia Plurabelle na Sacred-Texts.com přeložila Ještěrka, grafická úprava Noira.

Wallpapery - pozadí na plochu

Free Wiccan Wallpapers - Obrázky na plochu s tématem čarodějnictví a Wiccy, plný archiv.

Plakáty, svitky a taháky

Wicca Posters Přenese vás na výsledek tohoto vyhledávání v obrázcích na googlu, moc pěkné plakátky k vytištění v angličtině.