Jak začít s magiíJak začít s magií

Mnoho lidí přichází k esoterice a magii nějakou náhodou nebo zvláštní shodou okolností. Jak začít s magickými rituály, věštěním, výkladem snů a jak rozvíjet svoje psychické schopnosti?

Rituál na splnění přání o úplňku 

úplňkový rituál

Úplněk je nejmagičtějším časem v celém měsíční cyklu a je odedávna spojovaný s čarodějnictvím. Úplňky mají své tradiční názvy podle toho, co se tou dobou děje v přírodě. Každý z nich má také zvláštní náboj podle toho, v jakém znamení se právě nachází Slunce a Měsíc, a jaké další konstelace působí na hvězdné obloze. Popis energie nadcházejících úplňků vychází vždy v lunárním kalendáři.

Tento rituál využívá moci přírodních sil a živlů, a vlastní sílu mysli. Nic vám samozřejmě nebrání, abyste se obraceli na další bytosti - duchy místa, kde žijete, vaše drahé zesnulé, anděly strážné a podobně.

Budete potřebovat:

  • pero nebo tužku, můžete také zvolit barevný inkoust podle magických souvztažností barev
  • pěkný papír nebo pergamen
  • svíci v barvě přináležící vašemu přání, nebo bílou, volitelně také magický olej
  • 4 předměty, představující živly: například peří nebo vykuřovadlo pro vzduch, svíci pro oheň, kotlík nebo pohár s vodou, a kámen pro zemi. Ty postavíte na oltář. Můžete si také zapálit sadu 4 svící v barvách živlů: Vzduch - žlutá, Oheň - červená, Voda - modrá, Země - zelená.
  • křídu, uhel nebo sůl pro vytyčení magického kruhu
  • mapu nebo kompas pro určení světových stran

Význam barev v magii 

jakou barvu svíce vybrat na rituál?

Barvy v sobě nesou jedinečnou vibraci. Působí na psychiku, na emoce i na chování druhých lidí. Dnes se působením barev na psychiku a zdraví zabývá dokonce věda (kolorterapie) a využívání se v terapii.

Dávno před tím, než McDonald obarvil svoje zdi na oranžovo, aby povzbudil chuť k jídlu, a než kanadské věznice vymalovali na růžovo, aby tak zklidnili agresivitu vězňů, čarodějnice vybíraly svíce a kameny pro svá kouzla podle barev.

Svíce v kostele se pálí jenom bílé. Černé svíce má mnoho lidí spojeno s temnými legendami, a nesáhli by po nich vůbec. Jaká učení za tím stojí a jak můžeme využít sílu barev také pro svoje rituály, léčení a povzbuzení?

Čtěte nový článek o magii barev a jejich esoterických korespondencích (souvztažnostech), jak mne je naučili čarodějky a mágové za patnáct let, co se zabývám čarodějnictvím. Některé tradice vás dozajista překvapí.

Kameny a jejich použití v magii 

polodrahokamy

K výbavě každého léčitele a vědmy patří drahé kameny. Od úsvitu civilizace je lidé nosili jako talismany pro štěstí, na ochranu a používali k léčení. Podle legend bylo celé léčitelské umění Atlantidy postaveno na práci s krystaly.

Věštění si lze jen těžko představit bez křišťálových kyvadel a věšteckých koulí. Drahé kameny slouží také k očistě prostoru ochraně před cizím působením a mají celou řadu dalších zajímavých vlastností.

V dnešním článku si řekneme o magických vlastnostech několika oblíbených kamenů: o křišťálu, růženínu, a ametystu.

Jak si vést duchovní denník 

deník s brkem

Všechny čarodějnice čerpají svou moudrost z tajuplných svitků a knih stínů, vázaných v kůži. Co je vůbec obsahem Knihy stínů a kde ji vzít? A co takový magický deník, je to totéž nebo něco úplně jiného? Proč se vlastně všude uvádí, že by si člověk měl vést nějaký druh duchovního deníku?

Dnes odkryjeme roušku tajemna za všemi těmito knihami a notesy, bez kterých se současný čaroděj nemůže obejít a které mohou ohromně pomoci i mnoha dalším lidem - těm, kteří hledají příčinu své nemoci a vhodnou léčbu, těm, kdo chtějí porozumět poselství svých snů a vizí a v neposlední řadě také porozumět sami sobě.

Jak si vykládat sny 

Anděl snů

Sny jsou branou do světa duchovní moci, do světa symbolů a magických schopností. Všechny starověké národy věřily, že skrze sny k člověku sestupují bohové, může přijímat jejich poselství a varování nebo dokonce spatřit budoucí události.

Šamani a věštci znali techniky, jak věštecké sny vyvolávat a byli zkušení v jejich výkladu. Sny byly a jsou jedním z hlavních zdrojů jasnozřivých vizí, ke kterým máme přístup všichni.

Současný člověk bohužel sny často zahazuje jako nepodstatné žerty podvědomí a nevěnuje jim valnou pozornost. Přitom moderní psychoterapie ví to, co věděli už staří řečtí lékaři: ve snu se ohlašuje nemoc, probíhá v něm posvátné léčení a má nedocenitelnou roli v osobním rozvoji.

Pro ty, kteří mají odvahu vstoupit do říše snů a začít dobrodružství, které jim může úplně změnit život, jsem sepsala základní rady, jak začít sami sobě vykládat sny.

Uvidíte, že když dáte těmto symbolům ze svého nevědomí šanci, dozvíte se více o sobě, událostech ve svém okolí a váš život nabude úplně novou dimenzi.

Reklamace do vesmíru, Barbel Mohr 

V této milé knize navazuje autorka na metaforu Vesmíru jako velkého zásilkového obchodu. Ten přijímá naše "objednávky" a při správné konstelaci okolností plní naše přání.

V předchozích třech knihách (česky vyšlo Objednáváme si z vesmíru, Vesmírný objednávkový servis a Zaměstnání a vesmírné síly) představila základní mechanismus fungování vesmírného objednávkového domu.

V této knize se zabývá způsobem, jak svoje přání "reklamovat" a vypilovat do té míry, že budeme s výsledkem plně spokojeni.

Přejte si jednoduše, ale úspěšně!, Pierre Franckh, vydal Anag v roce 2009. Doporučená cena 229 Kč.

Útlá kniha německého autora navazuje volně na úspěch knížky "Jak si správně přát" a rozvádí některá speciální témata, jako je přitáhnutí milostného partnera, úspěchu nebo ovlivňování druhých lidí prostřednictvím vlastních přání.

Kniha je poměrně útlá (170 stran), má vkusnou úpravu a čte se příjemně. V úvodu Pierre rekapituluje "Jak se dějí zázraky" - jaké výchozí podmínky je třeba splnit, abychom mohli manifestovat svá přání. Mezi tyto náležitosti patří důvěra, správná formulace, jednání v souladu s přáním nebo cvičení vlastní intuice, abychom byli schopni vycítit jemná znamení, kterými nám Univerzum ukazuje cestu.

Základy práce s krystaly 

Krystaly a drahé kameny využívali k magii už ve starém Egyptě. Legendy hovoří o atlantských kněžích, kteří používali moc krystalů k telepatii a dalším úžasným schopnostem.

V následujícím článku poodhalíme roušku, která halí magické a léčebné využití drahých kamenů. Naučíme se, jak si kameny vybírat, jak je nejlépe nabíjet energií a očistit před použitím a také jakými netradičními způsoby je můžeme používat.

Začínáme s Wiccou 

kotlik-carodejnicky_0.jpg

Jak mám začít? Jak se stanu čarodějkou? Jak najdu učitele? Kde mám hledat? - Jako každému autoru stránek o wicce a čarodějnictví, i mě od začátku chodilo spoustu dopisů s podobným zněním. Na mnohé z nich se těžko odpovídá, protože neříkají, co přesně hledající potřebuje – zřejmě proto, že to často sami neví. Člověku v začátcích nebo i později něco chybí, ale není jisté, co by onu potřebu zaplnilo, zda-li připojit se k nějaké organizaci, přečíst si konkrétní knihu nebo seznámit se s někým podobně smýšlejícím.

V tomto článku se tedy snažím rozebrat typické začátečnické problémy a témata, která se nejvíce objevují.

8 největších chyb začínající čarodějnice 

carodejnice.jpg

Volně podle Keithy (Fire Wind), dnes již lidová moudrost. S přihlédnutím k českým reáliím volně přeložila a rozvinula Noira. Článek byl značně rozšířen a přepracován v roce 2010 s ohledem na všechny učiněné zkušenosti a pozorování.

"Četl jsem to v knize, takže to musí být pravda"

Symptom: Spoustu lidí je zpočátku odkázaných pouze na knihy, které jsou špatně přeložené, obsahují faktické chyby, bludné myšlenky a autorovy předsudky. Jelikož nemají alternativní zdroje, s nimiž svůj zdroj porovnat, nebo nedokáží zhodnotit důvěryhodnost té které knihy, v dobré víře nesmysly hlásají dál. Úplně první kniha většinou bývá zdrojem takového nadšení, že čtenář ji zbaští i s chlupama.