Čakry a práce s energiíČakry a práce s energií

Práce s energií je základem veškerého léčitelství a magie. Určitou formu energie má vše v živé přírodě, dokonce i nehmotné věci. Tato energie může být pozitivní nebo negativní a lze s ní manipulovat. Nejoblíbenějším využitím práce s energií je využití krystalů a drahých kamenů, barev, svící a harmonizování energetických center na těle. Těch rozeznáváme sedm. Sedm čaker a jejich rozvíjení je základem jógy a tantry.

Magie podle měsíčních znamení 

lunární magie

Magické rituály, léčebné procedury a další činnosti člověka mají největší naději na úspěch a hladký průběh, když se dějí v souladu s přírodními cykly. Naši předkové sledovali zejména dva z těchto cyklů: sluneční, z něhož se odvozují velké pohanské svátky a měsíční, podle kterého se načasují magické rituály.

V měsíčním cyklu jsou dva nejsilnější okamžiky: magický úplněk, který představuje osvícení našeho podvědomí a oplodnění duše, a novoluní, které je jako nepopsaný list papíru, který můžeme znovu obrátit.

Ve kterém je Luna znamení zvěrokruhu potom určuje charakteristické téma a energie, se kterými nám měsíc může pomoci. Znamení Luny se mění každých pár dní a prozradí nám je lunární kalendář. Lunární kalendář najdete ve speciálních diářích, které u nás vydává zejména Krásná paní, nebo online například na esoterickém portále Najdi se.

Kameny a jejich použití v magii 

polodrahokamy

K výbavě každého léčitele a vědmy patří drahé kameny. Od úsvitu civilizace je lidé nosili jako talismany pro štěstí, na ochranu a používali k léčení. Podle legend bylo celé léčitelské umění Atlantidy postaveno na práci s krystaly.

Věštění si lze jen těžko představit bez křišťálových kyvadel a věšteckých koulí. Drahé kameny slouží také k očistě prostoru ochraně před cizím působením a mají celou řadu dalších zajímavých vlastností.

V dnešním článku si řekneme o magických vlastnostech několika oblíbených kamenů: o křišťálu, růženínu, a ametystu.

Základy práce s krystaly 

Krystaly a drahé kameny využívali k magii už ve starém Egyptě. Legendy hovoří o atlantských kněžích, kteří používali moc krystalů k telepatii a dalším úžasným schopnostem.

V následujícím článku poodhalíme roušku, která halí magické a léčebné využití drahých kamenů. Naučíme se, jak si kameny vybírat, jak je nejlépe nabíjet energií a očistit před použitím a také jakými netradičními způsoby je můžeme používat.

První psychická pomoc 


Většina z nás se někdy v průběhu života dostane do stavu krize, kdy se psychický tlak stane nezvládnutelným a zdá se, že se každou chvíli zhroutíme. Je dobré mít připravený "nouzový plán", jak v takové chvíli ulevit svojí duši. Následující postup "první psychické pomoci" využijete také při práci se zhroucenými blízkými nebo i svými klienty.

Část těchto rad se týká životního stylu a režimu, a pokud jste se dostali do nesnesitelného stavu právě díky nim, budete zřejmě muset nakonec tyto prvky učinit trvalou součástí svého životního rytmu.

Reiki a jeho rizika 

reiki-leceni-rukama_0.jpg

Na Jitřní zemi proběhl kritický článek o reikihttp://www.jitrnizeme.cz/view.php?nazevclanku=je-reiki-bezpecne&cisloclanku=2010070022, který rozpoutal diskusi o okultním pozadí reiki a jeho současné praxi v ČR. Téma vzbudilo značný ohlas mezi čtenáři. Oslovili jsme tedy mistra reiki paní Irenu Petrákovou z Hradce Králové, abychom jí položili několik otázek ohledně zasvěcování do reiki a slučitelnosti reiki s jinými magickými systémy. Nakolik se podařilo nalézt uspokojivé odpovědi, ponechme na čtenáři.

Pokud hledáte doporučení na mistra reiki pro zasvěcení ve svém regionu, najdete je v závěru této stránky nebo se podívejte mezi doporučené léčitele a kolegy.

Rozhovor s reiki mistrem

Kritici vyčítají reiki, že je podezřelé, jak snadno a rychle se zasvěcení udílí. Můžete tuto námitku nějak vyvrátit a pohovořit o tom, v čem zasvěcení do reiki spočívá a jaká je současná praxe v ČR?

Zasvěcení se neudílí podezřele rychle, berte to tak, že když je žák připraven sám si najde mistra. Doba je nyní rychlá a není čas, aby lidé cvičili jógu 10 let aby se jim otevřely čakry. Proto právě asi vzniklo reiki, kde se čakry otevírají. Já jsem tuto kritiku ještě neslyšela a pracuji jako mistr reiki od roku 1996. Je ale pravdou, že mistři jsou rozdílní, někdo učí pro peníze, někdo učí, aby naučil a předal zkušenosti dál.

Druidská stromová meditace 

strom-zivota.gif

Z druidského řádu Ár nDraoícht Féin.

Druidská meditace dvou sil, také zvaná stromová meditace, vás naladí na základní energie Vesmíru. Je vhodná jako příprava na rituál nebo i jen tak.