Keltská bohyně Arianrhod

Půlnoční poselství

Na úplněk slavíme letos málo známou slavnost keltské bohyně Arianrhod, přezdívané "Paní Stříbrného kola." Je měsíční bohyní, tajemně spjatou s osudem všech lidí a považuje se proto za patronku věšteckých umění.

Její svátek připadá na 25. listopad. V našem kalendáři se tento svátek kryje se svátkem Kateřiny, jejíž mytologická podoba je této bohyni až nápadně podobná. Svatá Kateřina je totiž zobrazována s kolem.

Někdy je také někdy zvána Královnou stínů či bohyní Stříbrného kola (v keltské mytologii je takto nazýváno souhvězdí Severní koruna). Arianrhod je vládkyní nad dušemi zemřelých a bohyní osudu.

Jaká je a co pro nás může udělat? O tom pojednává dnešní článek.

Svátek: 25. listopad
Další jména: Paní stříbrného kola, Královna stínů
Symboly: měsíční kolo, vodní hladina, zrcadlo, lucerna

Vzkazy pro duše zesnulých

Je velmi příhodné umístit tento svátek právě v tuto dobu, neboť duše zemřelých jsou ještě stále připravené na interakce se světem živých. Je-li tedy vaším přáním naposledy poslat vzkaz někomu, s nímž byste si chtěli na Její počest připít a nemůžete, poproste tedy bohyni o výjimku. Jste-li toho hodni, bude vám vyhověno.

Čtení z knih osudu

Druhá moc této Bohyně vychází z jejího práva "držení Knihy osudu". Opět se zde nabízí možnost pomoci při věštění. Nechte své věštccké pomůcky nabít na okně při měsíčním svitu a požádejte ji o jejich posvěcení.

Pro bardy, pěvce posvátných zpěvů a legend, je také bohyní inspirace.

Zobrazení této Bohyně je jako pohlazení na duši - bez výjimky se ukazuje jako mladá krásná žena zahalená do šatů z květů.

Zaříkání na věštění

Paní stříbrného kola,
života našeho Ty jsi škola.
Vyslyš prosím báseň mou,
vládkyní stínů někteří tě zvou.
Ty jsi matka beze studu,
jsi strážce našeho osudu.
Věštit Ty nás matko učíš,
ten svazek nám na chvíli půjčíš.
Ty, jenž vidíš skrze stíny,
Ty jež v sobě nemáš kousek špíny,
natož tak kousek viny.
Opatruj náš osud dál,
jen chvilku však znát tě bych si přál.

magická kočka

Odebírejte školu magie


Dostávejte každou sobotu večer novou lekci magie do své e-mailové schránky spolu s týdenní věštbou a lunárním kalendářem.

Komentáře

Naučte se magii

Připojte se k více než 5 516 odběratelům Čarovného zrcadla.

Dostávejte zdarma každou sobotu večer astrologické předpovědi, návody na kouzla a rituály, týdenní věštbu a jiné články o magii.

Prohlédněte si poslední:
Noira
Články píše Noira

Píšu o magii, rituálech a tradicích našich předků. Magie pro mne znamená vracet lidem moc nad jejich životem zpět do jejich rukou. Magii a věštění, práci s energií se věnuji profesionálně řadu let. Svoje vědomosti jsem vtělila do zásilkového obchodu s magickými pomůckami, které vyrábím a dovážím. Magii také vyučuji a vydávám o ní první knihu.

Více o autorce

Přednášky a festivaly

  • Festival esoteriky a zdraví v Liberci, 5. března
  • Festival Evolution, 18.-20. března

Víkendové semináře

Celý kalendář 2016

Vyhledávat v článcích